Nuno Santo: “Bana kazanmayı öğretti”

Nuno Espirito Santo, Jose Mourinho için Porto’da oynarken Portekizli menajerin kendisine nasıl kazanacağını öğrettiğini söyledi. Wolves menajeri Mourinho’nun Porto kadrosunda bir kaleciydi. Santo’nun Porto ile birçok kupası olmasına rağmen en göze çarpanlar Uefa ve Şampiyonlar Ligi Kupaları.

2010 yılında futbolculuk kariyerini Porto’da sonlandıran Nuno Espirito Santo, Wolves’ın başına geçmeden önce Porto’nun patronuydu. Mourinho ile arasındaki ilişki hakkında konuşan Santo, “Jose Mourinho hakkında konuşursak, şahsen benim üzerimde büyük bir etkisi var. Onunla birçok başarı elde ettim ve sonsuza dek kalacak. Yöneten bir kişi olduğunda, koçluk yaparsın, takip edersin ve inanırsın bunları beraber yapmıştık bunları asla unutmayacağım. Onun benim üzerimdeki etki budur.” diye belirtti.

Manchester United’ın yollarını ayırmasından sonra Mourinho ile konuşmadığını belirten Nuno Espirito Santo, “Eski bir oyuncusuyum ve bir arkadaşı olarak onun için kalpten her şeyin en iyisini diliyorum.” dedi.

Wolverhampton Cuma günü Liverpool ile karşı karşıya gelecek. Zorlu maç öncesi maçı değerlendiren Santo, “Bizim için büyük bir meydan okuma. Çok şey istiyoruz. Liverpool harika oyunculara sahip harika bir takım. Başlarında çok iyi bir menajer var.” diye konuştu.

Wolves büyük altılı dışında bu gruba karşı en iyi puan toplamayı başaran takım konumunda. Wolves bu ayın başlarında Chelsea’yi mağlup etmişti. Sözlerine devam eden menajer şu ifadeleri kullandı: “Avrupa’nın en iyi takımlarından biri ile karşılaşacağız. Bunu dört gözle bekliyoruz. Çabalarımıza, inançlarımıza ve yapabileceğimiz her şeyi denemeye çalışıyoruz.”