Noble, “Oynamaktan hala keyif alıyorum ve sıramı bekliyorum”

West Ham United‘ın deneyimli kaptanı Mark Noble, takımının resmi sitesinde gerçekleştirdiği röportajda kariyerinin güncel durumunu ve geçtiğimiz hafta sonu oynanan FA Cup mücadelesindeki performansını değerlendirdi.

West Ham altyapısında yetişen ve 2004 yılında A takıma yükselen 33 yaşındaki deneyimli oyuncu, kariyeri boyunca Ipswich Town ve Hull City’deki kiralık dönemleri dışında sadece West Ham forması terletmeye devam ediyor. West Ham United taraftarları için büyük bir öneme sahip olan ve kulüp efsanesi olarak nitelendirilen Noble, kulübün resmi sitesi için gerçekleştirdiği röportajda duygularını ifade ederek takımını ve kendisini yorumladı.

Hafta sonu oynanan FA Cup mücadesinde sahada 90 dakika kalan ve gösterdiği performansla eski günleri hatırlatan Noble, “Orayı sevdim! Bunu uzun yıllardır yapıyorum ve yakaladığım zaman böyle şansları iyi değerlendirmek zorunda olduğumu biliyorum. Çocukların iyi bir ekip olması, maçlarda gösterdikleri arzuları ve beraber hareket etmemiz hoşuma gidiyor. Bakarsanız, West Ham’da oyuna dahil olabileceğim sadece belirli sayıda maç var. Mayıs ayında 34 yaşındayım ve gelecek yıl ne olacağını göreceğiz ama cumartesi gecesi gerçekten çok keyif aldım. Bence diğerleri kadar oynamamış oyuncuların bu tür oyunları ciddiye almaları önemli, çünkü rakibe saygı göstermelisiniz. Doncaster’ı izledik ve iyi bir takım olduklarını biliyorduk, ancak sahadaki oyuncularla, kendimizi doğru yönetirsek maçı kazanacağımızı düşündük ve bunu yaptık. Çocukların harika olduğunu düşündüm. Her yönden iyi bir geceydi. Birkaç genç çocuk geldi. Nathan ilk çıkışını yaptı, genç Jamal ve Dapo ilk çıkışında gol attı, bu yüzden iyi bir geceydi” dedi.

“İVMEYİ SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ”

Sözlerine yarın oynanacak olan Crystal Palace maçıyla devam eden Noble, çizdikleri yüksek grafiği sürdürmek istediklerini söyledi. Noble, “Uzun süre devam edebilir! Bence şu an iyi bir ilk 11’imiz var ve gerçekten iyi oynuyorlar. Yerleştiler ve güçlü görünüyorlar. İşler değişir, bu yüzden ayağınızı pedaldan çekemezsiniz. Mevsimler çok hızlı değişiyor, ancak bu yıl oldukça iyi şeyler yapma şansımız olduğunu biliyoruz. Palace deplasmana gitmek için zor bir yer ama biz iyi durumdayız, çocuklar kendinden emin ve son birkaç ayda harika sonuçlar aldık. Cumartesi gecesi, ilk takımda olmamasına rağmen iyi oynayabilen ve ivmemizi sürdürebilecek oyuncularımız olduğunu gösterdi. Salı gününü dört gözle bekliyoruz, hadi gidelim ve bu maçı kazanalım” diye konuştu.

Uzun yıllardır West Ham kardosunun değişilmez ismi olarak dikkat çeken Noble; artık Premier Lig’de bir yedek olarak görünmesine rağmen hem soyunma odasında hem antrenman sahasında hem de maç günlerinde kadroyu yönetmeye ve etkilemeye devam ediyor.

Kaynak: https://www.whufc.com