Nketiah savaşa hazır!

Eddie Nketiah, Leeds United’da geçirdiği dönemin Arsenal’de ilk tercih edilen forvet olması için gireceği savaşa yardımcı olduğuna inanıyor.

Son iki haftadır maça direkt başlayan ve geçtiğimiz gün oynanan Everton maçında rakip fileleri sarsan genç yıldız adayı; Arsenal’de forma rekabati için gireceği savaşın kolay olmayacağını bildiğini söyledi. Leeds United forması ile geçirdiği dönemin kendisine fayda sağladığını söyleyen Nketiah, “Leeds deneyimim benim için iyi oldu, bir oyuncu olarak öğrendim. İstediğim kadar oynamamış olabilirim ama orada olduğumda güzel anlar yaşadım. Bu sadece öğrenmek ve gelişmekle ilgili. Leeds kariyerime iyi başlamıştım. Bazen yönetici kararını verir ve onunla başa çıkmak zorunda kalırsın. Bu ortamdan öğrenmekle ilgili. İçinde olmak için çok iyi bir ortam, Marcelo Bielsa çok talepkar bir koç, ondan çok şey öğrendim” dedi.

Eddie Nketiah Leeds United forması altında 5 gol kaydetmişti. Sözlerine devam eden Nketiah, “Açıkçası iyi antrenman yaptım ve her zamanki oyunumu oynadım, her şeyimi eğitime vermeye ve bir oyun olarak ele almaya çalışıyorum. Arteta bu zihniyeti ve açıkça sahip olduğum kaliteyi seviyor, bunu sergilemeye çalışıyorum. Çok çalışmakla ilgili, bana yarattığı fırsattan dolayı minnettarım ve sadece öğrenmeye devam etmek istiyorum. O harika bir menajer ve oyunculara, genç oyunculara ve kıdemli oyunculara yardımcı olmak ve onları geliştirmek için gerçek bir kararlılığa sahip” diye konuştu.

Leave a Comment