Newcastle’dan sola takviye: Barreca!

Newcastle United, Monaco forması giyen Antonio Barreca’yı sezon sonuna kadar kiralayarak kadrosuna kattı.

Patron Rafael Benitez, sol bek takviyesini Barreca ile tamamladı. Geçen hafta Lazio’lu Jordan Lukaku ile sözleşme imzalamanın eşiğinde olan Newcastle, tercihini Monaco’lu isimden yana kullandı. Sky Sports News, Jordan Lukaku transferinin tıbbi sonuçlardan dolayı iptal edildiğini ve hızlı bir şekilde Barreca’ya dönen okların doğru tercih olduğunu belirtti.

Temmuz ayında Torino’dan Monaco’ya katılan Barreca, Ligue 1’de sadece sekiz kez görev aldı ve geçen yılın kasım ayının başından beri herhangi bir maç kadrosunda bulunmadı.

Barreca NUFC TV’ye transferini ve Premier Lig’i değerlendirdi. Barreca, “Burada olmaktan çok mutluyum. Bu zorluğu büyük bir coşkuyla kabul ettim ve başlamak için sabırsızlanıyorum. Newcastle’ın büyük ve tarihi bir kulüp olduğunu biliyorum. Buradaki insanların futbolu gerçekten çok sevdiğini ve taraftarların gerçekten de takımın arkasında olduğunu biliyorum. Premier Lig’in en iyi lig olduğunu düşünüyorum, bundan dolayı oyunumu iyileştirmek için daha fazla motive oluyorum” dedi.

İmza hakkında konuşan Benitez, kulübün web sitesinde açıklamalarda bulundu. Benitez, “Sol arka pozisyonu, bir süredir güçlendirmek istediğimiz bir yerdi. Kalitesi olan bir futbolcu. Nitelikleri var, kalitesi var ve aradığımız özelliklere sahip. Şimdi ne kadar çabuk adapte olabileceğini görmeliyiz, ancak ona yardım etmeye çalışacağız ve bu alanda bize daha fazla rekabet edebilecekse her şey daha güzel olacak. Görebildiğim tek şey olumlu” diye belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Newcastle, Manchester City’i sahadan silerek şampiyonluk yarışına büyük bir darbe indirmişti.  Newcastle bu hafta Tottenham ile karşılaşacak.