Newcastle savunmaya takviye arıyor!

Newcastle United, Arsenal forması giyen ingiliz savunma oyuncusu Rob Holding’i kiralamak istiyor. Newcastle, oyuncunun durumu hakkında Arsenal ile görüşmelere başladı.

Savunma hattında sıkıntılar yaşayan ve Arteta yönetiminde kalıcı çözümler arayan Arsenal, Lille forması giyen Gabriel Magalhaes’in takıma katılması için günler sayıyor. Savunmaya takviyeler yapan Arsenal’de Saliba’nın ve Gabriel’in takıma katılmasıyla süre kısıtlaması yaşayacak olan Holding için Newcastle United devreye girdi.

24 yaşındaki futbolcu, Cumartesi günü Liverpool karşısında oynanan Community Shield galibiyetinde maça ilk onbir olarak başladı. Öncelikli transfer hedefini beklere ve hücum hattına göre şekillendiren Newcastle, İngiliz oyuncu ile kadrosunu derinleştirmek ve seçenekler yaratmak istiyor. Kısıtlı transfer bütçesine sahip olan Newcastle’ın oyuncuyu kiralık olarak istemesindeki en büyük neden bu olarak gözüküyor. Steve Bruce yönetiminde transfer çalışmalarını sürdüren Newcastle, Rob Holding için Arsenal ile görüşmelerini sürdürüyor.

Arsenal patronu Mikel Arteta ise Gabriel transferinin sonlanmasını beklediklerini açıkladı. Arteta, “Henüz Gabriel ile ilgili bir şey açıklayamıyoruz. Anlaşma kesinleşmedi, uzun süredir takip ettiğimiz bir oyuncu. Umarım bunu halledebiliriz. Her iki taraf da imzaladığında ve oyuncu şartları kabul ettiğinde her şey yolunda olacak. Bazen son aşamalar göründüğü kadar kolay değil ama yapabileceğimiz konusunda oldukça eminiz” dedi. Arteta’nın savunma planlanında ana rollerde Gabriel, Saliba ve David Luiz olması bekleniyor. Tierney’i de sık sık savunma merkezinde oynatan Arteta’nın Holding’in kiralık olarak ayrılmasına onay vermesi bekleniyor.

Newcastle United’ın adı Galatasaray forması giyen Marcao ile de anılıyor.