Neville çok geç olmadan transfer bekliyor!

Eski Manchester United oyuncusu ve Sky Sports yorumcusu Gary Neville, Premier Lig sezonu öncesi Manchester United hakkında görüşlerini belirtti.

United’ın minimum 4 ya da 5 ismi daha transfer etmesi gerektiğini düşünen Neville, Sky Sports için yazdığı yazıda düşüncelerini açıkladı. Neville’ın köşe yazısında, “Takımın dört veya beş iyileştirmeye ihtiyacı vardı ve hala dört veya beş iyileştirmeye ihtiyacı var. Bunu bir yıldır söylüyorum ve iyileştirmeleri gerektiğini düşündüğüm pozisyonları bile aday gösterdim. Şu anda, bir United taraftarı olarak, kulübün işlerini daha önce yapmamış olması sinir bozucu, ancak kulübün son 10 yılda transfer pazarında paniğe kapıldığı, tepkisel olduğu, fazla ödeme yaptığı gayet ortada. Nerede yanlış yaptıklarını anladıklarını düşünüyorum. Yani, mantıklı olmalısın. Anlaşmalar yapılmayacaksa, yapmazsınız, ancak özellikle sosyal medyada kesinlikle gerginlik artıyor. Jadon Sancho neden imzalamadı? Neden Thiago Alcantara’ya sahip değiliz? Neden başka bir kulübe giden birini biz transfer edemedik? Kaliteli oyuncularla imzalamaları gerekiyor. İlk ikiye girebilmeleri için oyuncuları dahil etmek zorundalar. Bu, Ole Gunnar Solskjaer’in bu sezon hedefi olmalı ve bunu yapmak için desteğe ihtiyacı var. Yönetim kurulu bunu bilecek, ancak anlaşmaları halletmeleri gerekiyor. Akıllı menajerlere karşı çıkıyorlar, piyasadaki tüm aracılara karşı çıkıyorlar ve bu kolay değil, ama yapacakları şey bu. Bu oyunda iyi olmaya çalışmalıyız, insanların önüne geçmeli ve kulübü yanlış anlaşmaya maruz bırakmadan veya bir oyuncu için çok fazla para ödemeden anlaşmaları hızlı bir şekilde yapmalıyız” ifadeleri yer aldı.

“TARAFTARLAR SANCHO’DAN FAZLASINI BEKLİYOR”

Taraftarlarla olan görüşmelerinden de çıkardığı izlenimleri ifade eden Neville, “Konuştuğum hayranlar çaresizce Sancho’yu istediğimizi söylemiyor. Kulübün doğru imzaları atmasını söylüyorlar. O faturaya uyan herhangi biri olabilir. Evet, Sancho bu tasarıya uyabilir, ama burada onu umutsuzca istediğimi düşünen bir United hayranı olarak oturmuyorum. United’ı geliştirecek herhangi bir sayıda oyuncu mevcut olabilir. Eğer Harry Kane müsait olursa ve Tottenham taraftarları onu neden tekrar Spurs’tan çıkarmaya çalıştığınızı söyleyecekler, ama eğer müsait olursa, belli ki United’ın kadrosunu geliştirecektir. Yani belirli bir oyuncu olması gerekmiyor. Manchester United’ın Greenwood, Marcus Rashford ve Anthony Martial’ın ön üçüne ekleme yapması gerekiyor. Bu üç oyuncuya meydan okumaları ve bu üç oyuncuyu desteklemeleri gerekiyor. Bu üç oyuncunun arkasında derinliğe ihtiyaçları var ve standartları onlar belirleyecek. Daha fazla gol atmak, birbirlerine yardımcı olmak için birbirlerini yönlendiriyorlardı, birlikte daha iyi oynuyorlardı, bu yüzden bu tür kalitede gelen diğer oyuncular onları geliştirecek” diye belirtti.

“ARTIK HAREKET ETMELİLER!”

Ole Gunnar Solskjaer’in kadroyu geliştirmek için zamana ihtiyacı olduğunu belirten Neville, “Dünya çapında bir stoper ile imzalamaları gerekiyor. Benim için belki başka bir orta saha oyuncusu da uygun olabilir. Ayrıca bir sağ kanat oyuncusu, bir santrafor ve Luke Shaw’un sakatlıkları; açıkça son iki veya üç yıldır takımın içinde ve dışında olması nedeniyle sol beke bakmanız gerektiğini düşünüyorum.Bu yüzden bence kesinlikle dört veya beş oyuncu gerekli, diğer kulüplerin yaptıklarından dolayı bir sorun olacağını düşünüyorum. Liverpool, Thiago’i alırsa, Manchester City göründüğü şeyi yaparsa ve Chelsea yaptıklarını yapmaya devam ederse, gelişmeye devam ediyorlar. Yani, United iş yapmak zorunda ama ben ne olduğuna dair stratejiye daha çok inanıyorum, sadece anlaşmaları sınırların ötesine taşımak zorundalar. Bu her zaman kolay değildir, ancak Ole’nin zamana sahip olmasına rağmen transferleri hemen tamamlamaları gerekiyor” dedi.