Neville, “Bu savunma ikilisiyle şampiyonluk imkansız!”

Eski Manchester United kaptanı Gary Neville, Crystal Palace yenilgisinin ardından Sky Sports’daki köşesinde düşüncelerini belirtti. Neville, Maguire ve Lindelöf ikilisiyle Premier Lig’i kazanmanın imkansız olduğunu, hücum hattından önce savunmaya takviyeler yapılması gerektiğini belirtti.

Crystal Palace’ın deplasmanda Manchester United 3-1 ile geçmesinin ardından önemli açıklamalarda bulunan Gary Neville, United’ın artık Jadon Sancho transferinden vazgeçerek önceliğini savunma hattına vermesini istedi. Hücum hattında ise Sancho transferi olmuyorsa zaman kaybetmemeleri gerektiğini vurguladı. Neville, “Jadon Sancho hakkında istediğimiz kadar konuşabiliriz, ancak Manchester United bire bir koşup savunabilecek bir merkez savunma alana kadar asla Premier Ligi kazanamayacak. Bu savunma ikilisiyle Premier Lig’i asla kazanamayacaktır, bundan eminim. Lindelof veya Maguire’a kıyasla mobil bir savunma oyunsuna ihtiyaçları var. Kesinlikle, bire bir savunması güçlü, hızlı bir stoper takıma katılmalı. Elimizdeki oyuncular çok ağır. Geçmişteki başarılı kadrolara bakarsanız her zaman hızlı bir savunma oyuncusunun Manchester United kadrosunda yer aldığını görürsünüz. Jaap Stam, Rio Ferdinand ya da Gary Pallister olsun her zaman bire birde başarılı oyunculardı. Lindelöf ve Maguire onların yapabildiklerini yapamazlar” dedi.

Birçok pozisyonda transfere ihtiyaçlarının olduğunu belirten Neville, “Merkez savunmaya, sol beke, ileri uça ihtiyacımız var. Belirli oyunculara takılıp, transfer döneminin kapanmasını bekleyemeyiz. Doğru planları yapıp, hemen adım atmalıyız” diye konuştu.