N’Dicka yarışı kızışıyor!

Liverpool ve Arsenal, Eintracht Frankfurt’un genç savunma oyuncusu Evan N’Dicka’yı izliyor. Koronavirüs nedeniyle futbolun Avrupa çapında askıya alınmasından önce başlayan takip, 21 Yaş Altı Fransa Milli Takımı’na dayanıyor.

Sky Sports‘da yer alan haberde oyuncuyu takip eden takımlar arasında sadece Arsenal ve Liverpool’un olmadığı belirtildi. Oyuncu için istekli olan diğer kulüplerin ise Valencia, Sevilla ve iki Milano temsilcisinin olduğu vurgulandı.

Savunma hattında kalıcı bir çözüm arayan Arsenal için sol ayaklı genç oyuncu doğru bir seçim olabilme ihitmali oluştururken; Liverpool ise Dejan Lovren’in belirsiz geleceğinden dolayı oyuncuyu kaçırmak istemiyor. İngiltere’de gelecek transfer penceresinin 18 Haziran’da planlandığı gibi açılıp açılmayacağı henüz belli değilken; Sky Sports bu hafta FIFA’nın oyuncu kayıtlarıyla ilgili durumunu ve oyuncuların gelecek sezon başlamadan önce kulüpler ile olan kontratlarını bitebileceği ihtimalini gözden geçirdiğini bildirdi. Kulüplerin şu anda oyuncuyu izleyememelerine rağmen, araştırmalarına ve potansiyel transfer hedeflerine gereken özeni göstermeye devam ettikleri haberde yer aldı.

20 yaşındaki N’Dicka bu sezon Bundesliga’da 14’ü ilk onbir olmak üzere 15 kez formasını terletme başarısı gösterdi. Genç oyuncu 1,92 boyu ve sol ayaklı stoper olması nedeniye birçok takımın dikkatini çekmiş durumda.

Leave a Comment