Nathan Ake transferi bitiyor!

Pep Guardiola yönetiminde savunma hattına takviye arayan Manchester City, Premier Lig’e veda eden Bournemouth’un Hollandalı stoperi Nathan Ake transferi için gün sayıyor.

Transfer elini çabuk tutan Manchester City, Valencia’dan transfer edilen Ferran Torres’in ardından bir transferi daha sonlandırıyor. Bournemouth ile lige veda eden Nathan Ake için ödenecek ücret ise 41 milyon sterlin olarak gözüküyor. Bournemouth tarafından 2017’de 20 milyon sterline Chelsea’den transfer edilen Ake, gösterdiği performansla milli takım düzeyine yükselerek kariyerinde yeni bir basamak için transferi bekliyor.

Geçtiğimiz günlerde tatilden dönen genç savunma oyuncusu, şu an Manchester’da transfer için son görüşmeleri bekliyor. Ake tüm pürüzlerin giderilmesiyle bu hafta içi sağlık kontrollerinden geçecek.

2017’de Bournemouth’a transfer olurken Chelsea tarafından koyulan geri alım maddesi ise hala geçerliliğini koruyor. Frank Lampard bu yaz savunmaya takviye planlamasına rağmen rotasını Hollandalı oyuncuya çevirmedi.

Bu sezon Premier Lig’e veda ederken Nathan Ake, Bournemouth formasını 28 maçta taşıdı.

Leave a Comment