Mustafi, “Kalmak için savaş çıkartmayacağım”

Arsenal’in Alman savunma oyuncu Shkodran Mustafi geleceği ve transfer döneminde yaşanan süreç hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz transfer dönemi boyunca Arsenal teknik direktörü Unai Emery, sık sık Mustafi ve Elneny’nin kendilerine yeni bir takım bulmaları gerektiğini söyledi. Mısırlı isim Elneny, Beşiktaş’ın yolunu tuttu fakat Mustafi ise adı Juventus ve Monaco ile anılmasına rağmen takımdan ayrılamadı.

Yaşanan süreci ve geleceğini değerlendiren Alman oyuncu, “Burada kalmak için zorluk ya da herhangi bir savaş çıkartmayı düşünmüyorum. Ben işler kötü gittiğinde ortalığı karıştıran bir oyuncu değilim. Her zaman söylediğim gibi mümkün olduğu an bir sonraki adıma geçmeye hazırım. Menajerim yani babam, kulüple konuşmalar gerçekleştirdi. Arsenal ile iki yıl daha sözleşmem bulunuyor ben bir Arsenal futbolcusuyum. Patron beni takımdaki diğer oyuncular gibi gördüğünü söyledi ve Avrupa Ligi’nde görev aldım. Geleceğin neler getireceğini göreceğiz” dedi.

Geçtiğimiz hafta alınan Watford beraberliğinden önce Emery, transfer dönemi boyunca dile getirdiği cümlelerin aksine Mustafi’nin hala Londra’nın kuzeyinde bir geleceği olabileceğini dile getirdi.

2016 yılında Valencia’dan 36 milyon pound karşılığında Arsenal’e katılan Alman oyuncu, Arsenal forması ile 116 maçta görev aldı.

Kaynak: www.skysports.com

Leave a Comment