Mustafi, “Gelecek için soru işaretlerim var”

Adı sürekli ayrılık haberlerine karışmasına rağmen yaptığı açıklamalarla sürekli takımda kalmak istediğini belirten Mustafi, geleceğinin belirsiz olduğunu itiraf etti.

Unai Emery yönetiminde ayrılığa çok yaklaşan fakat Mikel Arteta’nın takımın başına geçmesiyle formasına geri dönen Alman savunma oyuncusu, geleceğinin hala belirsizliğini koruduğunu söyledi. 2021 yılında sözleşmesi sona erecek olan Mustafi, “Premier Lig olarak bakarsak Mikel Arteta sayesinde daha çok forma giydim. Onun gelişi beni iyi hissettirdi. Forma giymek harika hissettiriyor. Onun sahaya bakışı, oynama isteği bana uyuyor. O yaştayken bunları yapması gerçekten beni şaşırttı. Dört yıl sonra o kadar ciddi olabilir miyim veya bir takıma liderlik etmek için onun gibi bir karizmaya sahip olup olmadığımı bilmiyorum. Bunu çok iyi yönetiyor. Bu kısa sürede oyunuma yardımcı olacak bazı yeni şeyler öğrendiğimi hissediyorum. Onun için oynamaya devam edebileceğini hayal edebiliyorum. Ama hala geleceği bilmiyoruz. Hala birçok soru işareti var” dedi.

Sözlerine devam eden Mustafi, “Herkesin mevcut durumdan endişe ettiği ve kişisel geleceği hakkında çok fazla olmadığı bir durumdayız. Her şeyden önce, tekrar futbol oynamak istiyorum. Hepimiz böyle hissediyoruz, sahaya geri dönmek istiyoruz. Şu an hayata dair çok fazla soru işareti var. Euro 2020 ertelendi. Sezonu bitirip bitiremeyeceğimiz konusunda çok fazla tartışma var. Bu yüzden kişisel geleceğim hakkında düşünmek zor. Hiçbirimiz bundan sonra ne olacağını ve ne zaman tekrar oynayabileceğimizi bilmiyoruz. Bu zor zamanın üstesinden gelip tekrar sahaya çıktığımızda, böyle sorular üzerine düşünebilirim. Şu anda bunu düşünmüyorum. Ayrıca kulübün şu an geleceğimden daha fazla uğraşması gereken şeyler var” diye belirtti.

Leave a Comment