Mustafi, “Geleceğimi Arsenal’de görüyorum”

Mikel Arteta’nın takımın başına geçmesiyle ayrılığı konuşulurken bir anda forma şansı yakalayan Shkodran Mustafi; geleceğini Arsenal’de gördüğünü belirtti.

Geçtiğimiz sezon sonu Unai Emery tarafından takımdan uzaklaştırılan ve kendisinden takım bulması istenilen Mustafi; Arteta ile tekrar kadroya döndü ve son zamanlarda kadronun değişilmezlerinden biri oldu. Arsenal taraftarlarını ikiye bölen Alman savunma oyuncusu, bir kesim tarafından takdir edilirken bir kesim tarafından ağır eleştiriler almaya devam ediyor.

Geleceğini Arsenal’de görüp görmediği hakkında sorulan bir soruya Mustafi, “Neden olmasın” cevabını verdi. Yaşadığı süreci de değerlendiren Mustafi, “Bu takıma her zaman her şeyimi verdim, vermeye çalışıyorum. Şu an burada devam etme kararım var, bu karar sona erene kadar çalışacağım, Arsenal’de oynuyorum. Eğer şu an olduğu gibi mutluluk duymazsam devam etmeyiz. Perşembe günü bir maçımız vardı, hafta sonu bir önemli maçımız daha var ve bu kulüp için oynadığım sürece her maçta verimli olmak istiyorum. Taraftarlarla iyi bir ilişki kurmak her zaman önemlidir, ancak benim için asıl önemli olan profesyonel olmaktı. Sezon başında ayrılığı düşündüm çünkü oynayamıyorum, kadroya alınmıyorum ama ben negatiflikten ziyade olumlu bakmaya çalışıyorum. Ailem yanımda ve bana destek oluyorlar. Kendimizi toparlıyoruz, takım için mutluyum her şey iyiye gidiyor” dedi.

Leave a Comment