Munoz: “Takım olarak dengeye ihtiyacımız var!”

Watford patronu Xisco Munoz, Wolverhampton maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında takımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Oynanacak Wolves maçıyla basın toplantısına start veren Munoz, rakibini ve takımını değerlendirdi. Munoz, “Onlar ligin en çok şut atan ikinci takımı ve oldukça agresifler. Zorlu maçlara çıktılar ve iyi rakiplere karşı oynadılar. Rakibimizin gücünün farkındayız. Tam olarak nasıl oynamak istediklerini biliyorlar ve onlara karşı güçlü bir oyunumuz var. Çok iyi bir atmosfere sahip olmalıyız ve oyuncuların ellerinden gelenin en iyisini yapmaları bizim için çok önemli. Aynı şekilde oyunumuzu oynayıp, aklımızdan geçenleri sürdürmeliyiz. Son maçta çok iyi oynadık ama puan alamadık. Bu bir gerçek. Bir adım daha fazlasına ihtiyacımız var, farklı durumlarda gelişmemiz gerekiyor. Takım olarak dengeye ihtiyacımız var. Takıma katılan oyuncuların adaptasyon süreçlerini tamamlamak istiyoruz, bunun için çok çalışıyoruz” diye belirtti.

Rakibini ve takımını değerlendirdikten sonra Troy Deeney’nin kulüpten ayrılmasıyla ilgili düşüncelerini dile getiren Xisco Munoz, “Bir kulüpte 11 yıl geçirdiğiniz zaman her şey normalleşir, birçok farklı durumunuz vardır ve herkes sizin hakkınızda bazı şeyler bilmek ister. Size söylüyorum Troy’a büyük saygım var, bu sadece yeni bir dönem ve o çok iyi bir insan. Futbolda bu normal, bunun herkesin başına gelebileceğini anlamalıyız. David Beckham’ın başına geldi, sonra Zinedine Zidane bunu yaşadı ve şimdi de Troy bunu yaşıyor. Hayat bu ama söyleyebileceğim tek bir şey var, ona çok büyük saygım var. Gelecekte onun için en iyisini diliyorum ve eminim ki her zaman futbolu sevmeye devam edecek. Geçen sezon Troy saha içinde ve dışında bana çok yardımcı oldu, zaten herkes Troy’un Watford’u ne kadar sevdiğini biliyor. Ama aynı zamanda herkesin bazen zamanının geçtiğini ve alınan kararın doğru olduğunu anlamasının önemli olduğunu düşünüyorum. Şimdi başka bir yön aldı ve hayatını sürdürüyor. Ona saygım tam ve taraftarlarımız da ona çok saygı duyuyor çünkü o kulübümüz için bir efsane. O her zaman kalbimizde ama şu an takımımıza ve kadromuza odaklanmanın tam zamanı. Yine onun için en iyisini diliyorum ama en önemlisi kendi maçımıza iyi hazırlanmak. Taraftarlarımız bu konuda bize yardım etmeye çalışacak, onların yaşanılan durumu anladığını düşünüyorum” dedi.

Troy Deeney’nin ardından oyuncusu Francisco Sierralta’nın durumuna da değinen Munoz, oyuncusunun durumu için FIFA’dan haber beklediklerini doğruladı. Munoz, “İyi haberler duymayı bekliyoruz ve sonra FIFA’nın cevabının ne olduğunu göreceğiz. Onunla bu konuyu konuştum ama yaşanılan süreç için hiçbir şey yapamayacağımızı biliyorsunuz. Artık bekleme zamanı, ne olacağını hep beraber göreceğiz. Bana sorarsanız bence tüm takımlar için adil bir sonuç vermeye çalışmalılar çünkü bu konu çok önemli. Herkes birilerini kaybediyor ve geri dönmeleri için zamana ihtiyaç duyuyor. Bizim elimizden başka bir şey gelmiyor. Francisco için sadece beklemek zorundayız” diye konuştu.

Kaynak: https://www.watfordfc.com/