Moyes zorluklara rağmen kaliteyi sürdürmek istiyor!

2021 yılında çıktığı dokuz Premier Lig maçının yedisini kazanan West Ham United‘da David Moyes, Manchester City maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında düşüncelerini ifade etti.

Sözlerine Manchester City mücadelesinin zorlu geçeceğini vurgulayarak başlayan Moyes, rakibinin gücüne ve formuna dikkat çekti. Moyes, “Manchester City’ye meydan okumaktan bahsediyorsanız, tartışmasız dünyanın en iyi takımına veya en iyi iki üç takımından birine meydan okumaktan bahsediyorsunuz. Bu meydan okuma herhangi bir takım için büyük bir istek yaratır ve bizim için de büyük bir talep oluşturuyor. Ancak bu yıl önümüze konulan zorlukları üstlenmeye çalıştık ve bazı durumlarda iyi iş çıkardık, bazı durumlarda ise o kadar iyi olamadık. Bu yüzden Manchester City maçını almaya çalışacağız, bir şekilde onlara zorluk çıkarmaya çalışacağız. Herkes onların kalitesini biliyor ve biz bunu her hafta görüyoruz” diye belirtti.

Sözlerine devam eden Moyes, “Pep’in tam bir kadrosu var ve kimi isterse seçebilir. Sahip oldukları oyun sayısı nedeniyle zor bir programları var, bu yüzden bundan en iyi şekilde yararlanmamız gerektiğini düşünüyorum. Biraz farklıyız çünkü Avrupa’da oynamıyoruz. Umarım gelecekte yaparız ama şu an yok. Maçlara hazırlanmak için şansımızdan en iyi şekilde yararlanmaya çalışmalıyız. Olabildiğimiz kadar iyi ve olumlu bir zihin çerçevesiyle önümüze bakmalıyız. Manchester City’ye karşı oynayan herhangi bir takım için hücum yetenekleri, sahip oldukları oyuncular, oynadıkları oyun düşünüldüğünde hedeflenecek ilk şey gol yememektir. Tehlikeli olmaları bunu zorlaştırıyor ama bunu başarırsak çok mutlu olurum” dedi.

“PEP’İN FUTBOL İÇİN YAPTIKLARI İNANILMAZ”

Rakibine karşı düşüncelerini belirtmesinin ardından Pep Guardiola’ya ayrı bir parantez açan Moyes; İspanyol teknik adamın inanılmaz bir iş gerçekleştirdiğini vurguladı. Moyes, “Pep kesinlikle rakibini düşündürüyor. Oyuncularının, ekibinin kalitesi nedeniyle denemeniz ve çözmeniz için size problemler veriyor. Geçen gün en iyi oyuncuları denemek ve elde etmek için harcayacak paraları olduğunu söylediğini duydum, bu her zaman büyük bir destek yaratır ve size büyük bir avantaj sağlar, ancak şüphesiz kendi tarzı olan oyuncuları bulabilen, oyuncuları geliştiren bir menajer olduğunu unutmamalıyız. Heyecan verici, iyi futbol takımlarına sahip olması onun için büyük bir övgü” diye konuştu.

“BU SÜREÇTE TARAFTARLARIN YANIMIZDA OLMASI HARİKA OLURDU”

Koronavirüs nedeniyle stadyumlardan uzak kalan taraftarların yanlarında olmamalarından üzüntü duyduğunu da belirten tecrübeli teknik adam, taraftarların geri dönüşünü dört gözle beklediğini de söyledi. David, “Taraftarları stadyuma geri getirmek harika olurdu. Sadece sezonun son maçında geri dönmeleri konusunda biraz tedirginim çünkü onlara sahip olmak bir takım için bir avantaj olur, diğer takım için değil. Hükümet ve Premier Lig bunu bir hafta önce yapmaya uygun görürse; ki eminim ki durum böyle olmazdı, ancak bu takımların bir ev ve deplasman maçı olacağı anlamına gelirdi. Böylece herkes seyirciyi geri alırdı. Bu salgının farklı dönemlerinde pek çok kez bütünlük kelimesini kullandık ve sezonun son maçında bir takımın avantaj elde etmesinden endişeleneceğimi söylemeliyim, bu yüzden dikkate alınmalıdır. Her şeye rağmen taraftarların geri dönüşünü görmek harika ve bunu dört gözle bekliyorum. Bu olumlu süreçte yanımızda olmaları harika olurdu” diye belirtti.

“HİÇBİR ŞEYE GİTMEYE NİYETİM YOK!”

Sözlerini takımını yorumlayarak ve hedeflerinden bahsederek noktalayan Moyes, gelişmeye devam etmek istediklerinin altını çizdi. Moyes, “Şu anda bulunduğumuz konum nedeniyle ligdeki en iyi takımlarla karşı karşıyayız ve zorlu maçlarımız var. Biraz sezonun başlangıcına benziyor ve yine o tür oyunların içindeyiz. Bunu o zaman yapmalıydık ve tekrar yapmalıyız. Her zaman en iyi takım olmamıza imkan yok ve biraz acı çekmemiz gereken dönemler de olacak. Bunu biliyoruz ve bundan kaçmıyoruz. Deneyip devam edeceğiz, her seferinde yeni bir maç oynayacağız. Sezon başında belirlediğimizden daha küçük, farklı hedefler var; bu yüzden kendimizi gerçekten iyi bir konuma getirdik. Düşmesi düşünülen takımlarla anılmıyoruz ve bu inanılmaz bir haber. Buluduğumuz konumdan zevk alıyorum ve herkesin alması gerekiyor. Hiçbir yere gitmeye niyetim yok. David Sullivan ile zaten konuştum, burada bir şey yaratmak istiyorum. Burada gerçekten mutluyum, birlikte çalıştığım insanlardan zevk alıyorum; burada sahada ve saha dışında büyük bir gelişme olduğunu düşünüyorum ve onları daha iyi hale getirmeye çalışıyorum. Bunu garanti edemem ve söz vermeyeceğim ama yapabileceğimizi umalım. Bunun için çaba gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.whufc.com