Moyes: “Yaşlandıkça baskıyı çok fazla hissetmiyorsunuz!

Ligin zirvesinde yer alan Arsenal ile karşılaşacak olan West Ham‘da teknik direktör David Moyes, zorlu maç için düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Takım haberleri ve sakatlıklar hakkında konuşan David Moyes: “Gianluca ayak bileğinden sakatlandı ve Mick Antonio baldır gerginliği yaşadı. İkisinin de maç için şansının olmasını umuyoruz, ancak bilindiği üzere şüpheliler. Bence her kulüp, Dünya Kupası’ndan sonra dönen oyuncularla ilgili sorunlar yaşayacak. Onların yokluğunda Jarrod, ortada oynamakta fazlasıyla yetenekli. Aynısını Marko Arnautovic ve Michail Antonio ile yaptık, peki bunu Jarrod ile yapamayacağımızı kim söylüyor? Nayef bir hastalık yaşadı ve ardından sakatlandı, yarın takıma geri dönecek ve nasıl olduğunu göreceğiz. Onu bir yıl önce istedik ve almak için uzun süre bekledik. O gerçekten iyi bir futbolcu, umarım sezonun ikinci yarısında bizi geliştirir.”

Eski oyuncusu Mikel Arteta hakkında konuşan David Moyes: “Bence Arsenal ile karşılaşmak için en iyi zaman yaklaşık üç yıl önceydi çünkü Mikel geldiğinden beri harika bir iş çıkardı! Biraz alışılmışın dışına çıktılar ve çok iyi bir takım kurdular. Bir menajer olarak, eski oyuncularınızı böyle görmek ve onların başarılı olduğunu izlemek büyük bir heyecan. Mikel her zaman düşünceli, aklı başında biri olmuştur. Gerçekten iyi bir kariyere sahip, Arsene Wenger ve bu dönemin tartışmasız en iyi menajeri Pep Guardiola altında çalıştı, bu yüzden onlardan tavsiye almış olacak. O çok zeki bir çocuk ve bu zor dönemi atlatmak için çok az zamanı oldu.”

Dünya Kupası tatilinin faydaları hakkında David Moyes: “Geriye dönüp baktığımda oyuncuların molaya ihtiyacı olduğunu düşündüğüm için faydalı oldu. Sonuçta herkesten daha fazla maç oynadık. Bazı hazırlık maçlarımız oldu ve bizim için oldukça iyi geçti. Son birkaç sezonda yakaladığımız ivmeyi yakalamak ve daha önce bulunduğumuz seviyelere geri dönmek istiyoruz.”

Alınan olumsuz sonuçlar nedeniyle baskı altında olup olmadığı hakkında Moyes: “David Sullivan ile harika sohbetlerim oldu ve yaşlandıkça baskıyı çok fazla hissetmiyorsunuz. İki ya da üç yıl gerçekten harika zamanlar geçirdik ve bazen düşüşler olabiliyor. Böyle zamanlarda yönetim kuruluna ve herkesin birbirine bağlı kalmasına ihtiyaç duyuyorsunuz, sadece bu.”

George Cohen’in ölümü hakkında Moyes: “Gerçekten üzücü olduğunu söylemeliyim. Etkili olan büyük oyuncuları her zaman hatırlarsınız ve düşüncelerim onun ailesinin yanında.”

Kaynak: https://www.whufc.com/