Moyes: “Yapabileceğimiz tek şey kendimize konsantre olmak!”

Brentford maçı hazırlıklarını sürdüren West Ham patronu David Moyes, oynanacak maç için düzenlenen basın toplantısına katıldı.

Avrupa Ligi dönüşü hemen bir maça çıkmaları hakkında David Moyes: “Perşembe ve Pazar günleri Avrupa Ligi’ndeki tüm kulüpler için her zaman zor olmuştur. Hızlı geri dönüşün işi zorlaştırdığını düşünüyorum, ancak oyuncuların bununla nasıl başa çıktıklarını övmek zorundayım. Bizim bakış açımıza göre, erken turlarda takımı sık sık böldüğümüz için daha erken başa çıkabildik. Herkes bizim için ayağa kalktı ve gerekli sonuçları aldık. Bu, sezonun ilk aylarında bize yardımcı oldu. Şimdi eleme turlarındayız, sonuç almak için tüm ana oyuncularınızı oynatmak zorunda kalıyorsunuz ve bu da bunun bedelini ödemenizi sağlıyor. Ama biz hala orada savaşıyoruz ve bundan zevk alıyoruz. Avrupa’da kalmak istiyoruz ve orada olmak için Premier Lig’de iyi performansımızı göstermeliyiz.”

Brentford’un Chelsea karşısında gösterdiği performans hakkında David Moyes: “Brentford iyi bir taraf oldu. Geçen yıl iyi bir takımdılar, öne çıktılar ve Premier Lig’de konsolidasyonda iyi bir ilk yıl geçirdiler. Premier Lig kulübü olarak güvende olacaklar gibi görünüyorlar, onların iyi bir iş çıkardıklarını söylemelisiniz. İyi bir modelleri var, gitmek istedikleri tek yola karar verdiler ve birkaç yıl bunun üzerinde çalıştılar. Geçen hafta Chelsea’de harika bir sonuç elde ettiler, ancak yapabileceğimiz tek şey kendimize konsantre olmak.”

Jarrod Bowen hakkında David Moyes: “Ona ihtiyacımız vardı. O burada değilken yeteri kadar gol bulamadık ve döndüğünden beri bizim için birkaç önemli gol kaydetti. Takıma yeni dönen biri için iyi oynadı, buna devam etmesi ve bu golleri atmayı sürdürmesi için ona ihtiyacımız var.”

Kaynak: https://www.whufc.com/