Moyes: “Wolves umarım yorgundur!”

Wolverhampton ile karşılaşacak olan West Ham‘da patron David Moyes, katıldığı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Ukrayna’daki durumun ardından Andriy Yarmolenko hakkında David Moyes: “Şu anda gerçekten iyi bir yerde değil, bu yüzden ona birkaç gün izin verdik. Kesinlikle ona yardım edeceğiz. O ve ailesi için gerçekten zor bir zamandan geçiyoruz, her şeye saygı duyuyoruz. Perşembe günü onunla konuştum ve üzgündü, bir o kadar haklıydı. Her şeyin yolunda gitmesini ve tüm aile üyelerinin güvende olmasını umuyoruz. Hepimiz yaşanılanlara üzüldük. Pandemiden yeni çıktık ve istediğimiz son şey bir dünya savaşı!”

Avrupa Ligi hakkında David Moyes: “Bence bu turun seçimi. Sevilla rekabeti kazanmakta inanılmazdı. Muhtemelen şu anda İspanya’da Real Madrid’den sonra en formda olan takım. Gerçekten zor bir maç ama kendimizi en iyilere karşı test etmek istiyoruz. Final için oraya geri dönebilirsek stadyuma alışmak iyi olur! Rangers’a gitme ihtimalini dört gözle bekliyordum, ancak Dortmund’a karşı kazandıkları için onlara büyük bir teşekkür borçluyum. Neler olacağını dört gözle bekliyoruz.”

Sakatlıklar hakkında David Moyes: “İyiyiz. Vlad Coufal hafta içinde fıtık ameliyatı oldu ve birkaç hafta onsuz kalacağız. Uzun süredir bununla mücadele etmesi gerektiğini düşünüyorduk. Katılmak zorunda olduğu tüm oyunlara bakarsanız, bu durum ona zarar verebilirdi. Bunun dışında Angelo Ogbonna’nın ve Arthur Masuaku’nun sakatlıkları devam ediyor.”

Wolves maçı hakkında David Moyes: “Umarım onlar yorgundur ama futbolda asla neler olacağını bilemezsiniz. Rakiplere karşı zaman içinde avantaj elde ettiğimiz çok az maç oldu. Wolves zor bir hafta geçirdi ama COVID sırasında ertelenen maçlarda işler böyle hep böyle oluyor. Altı günde oynadığımız üç maçla gerçekten zor bir hafta geçirdik. Gelecek hafta yine aynısı olacak, umarım bu dönemi iyi geçirebiliriz.”

Kaynak: https://www.whufc.com/