Moyes: “Taraftarlar için çok heyecanlıyım!”

West Ham United patronu David Moyes, Leicester City mücadelesi için düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini paylaştı. Moyes, stadyuma gelecek taraftarlar için oldukça heyecanlı olduğunu vurguladı.

Taraftarlar hakkında konuşarak sözlerine başlayan Moyes, İngiltere’nin en büyük stadyumlarından birine sahip olduklarını ve bu büyük stadyumun içinde taraftarlara kavuşacak olmanın heyecanından bahsetti. Moyes, “Ülkenin en büyük stadyumlarından birine sahibiz ve 60 bin kişiyi geri almak harika olacak. Heyecanlıyız ve bundan çok eminim. Tüm taraftarlar da buna geri dönmekten memnun olacak. Hepsini oraya götürmek için sabırsızlanıyorum. Harika olacak. Geri dönüyorlar, umarım çok daha iyi bir takım izletebiliriz. Oyuncular son 18 ayda harika bir iş çıkardılar. Umarım şimdi Londra Stadyumu’nu bizim için gerçekten verimli bir yer haline getirebiliriz. Geçen sezon orada iyi bir rekor kırdık. Destekçilerimizin de bize yardım etmesini dört gözle bekliyorum” dedi.

Taraftarlar hakkındaki özel düşüncelerinin ardından kendisine yöneltilen transfer sorusuna dönen Moyes, potansiyel transferler hakkında açıklamalar yaptı. Moyes, “Transfer konusunda biraz daha iş yapmayı umuyorum. Çok çalışıyoruz ve gruba iyi bir oyuncu eklemek istiyoruz. Kendimize farklı zamanlarda daha fazla seçenek sunmaya çalışıyoruz. Önümüzde zorlu ama heyecan verici bir sezon var. Bu işte hiçbir garanti yok. Jesse Lingard hakkında gelen sorular benim için değil, o soruların sorumlusu Manchester United. Onunla çok keyifli zamanlar geçirdik ama o şu an Manchester United forması giyiyor. Bu konuda yorum yapmak bize düşmez” diye belirtti.

Transfer görüşmelerinin ardından takımı hakkında da açıklamalarda bulunan Moyes, geçtiğimiz sezonun yıldız ismi Michail Antonio hakkında övgülerde bulundu. Antonio ile birlikte Benrahma hakkında da konuşan Moyes, “West Ham için en golcü oyuncu olma yolunda ilerlediğini görüyorum. Şu an kesinlikle gol atıyor. Onun için harika olacak, ama şu an olmasa bile yakın gelecekte olacağına eminim. Benrahma ise geri döndüğünde iyi durumdaydı ve şu anda Premier Lig’de forma giyiyor. Tekrar gelişmeye çalışacak. Oynadığı seviyede kalırsa, gerçekten iyi olacağız. Onun adına çok mutluyum. Onları birlikte oynattığımız, Said’i ise farklı rollerde oynadığımız zamanlar olacak, ama Said’den gerçekten memnunuz. Mich’in neler yapabileceğini biliyoruz ama Said de aynı şekilde çok etkili. Bizim için goller ve asistler yaptı. Lige kesinlikle çok iyi başladı” diye konuştu.

Kaynak: https://www.whufc.com/