Moyes sakatlıklar hakkında güncelleme yaptı!

West Ham United patronu David Moyes, Sheffield United maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında ayrıntılı bir takım güncellemesi gerçekleştirdi.

Sezonun en çok konuşulan ekiplerinden biri olan ve geçmişte yaşadığı sorunları bir nebze unutturan West Ham’da David Moyes, düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Düzenlenen basın toplatısında öncelikle Angelo Ogbonna, Issa Diop, Michail Antonio, Andriy Yarmolenko, Fabián Balbuena ve Jarrod Bowen’ın durumları sorulması üzerine Moyes; “Her şeyden önce bizim için büyük bir darbe olduğunu söyleyebilirim. Ogbonna özelinde bunu kesinlikle söyleyebilirim çünkü oynadığı oyunlarda muhteşemdi ve liderliği bizim için de çok önemliydi. Şu an ne kadar süre müsait olmayacağına dair bir zaman çerçevem ​​yok. Emin olana dek onu sahaya sürmek istemem çünkü açıkçası onu çabucak geri almak istiyoruz fakat sağlıklı olması bizim için daha önemli. Anladığım kadarıyla şu an ameliyat gerekmiyor, bu yüzden bu iyi bir şey; ancak uzman tarafından kontrol ediliyor ve önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazlasını öğrenebilirim” dedi.

“SAĞLIK EKİPLERİ ELLERİNDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPIYOR”

Ogbonna’nın ardından Issa Diop hakkında bilgi veren Moyes, “Öncelikle ve en önemlisi, Issa iyi ve olayın ardında da iyiydi. Ertesi gün aramıza katıldı ve biraz antrenmanda yer aldı. Bu yüzden bu endişeye kadar Issa ile bir sorunum yok. Bence futbol dünyası, ​​ne yapabileceğimizi görmek için çok daha derinlemesine bakmak zorunda kalacak. Lig yönetimi bir soruna kısa vadeli bir çözüm bulmaya çalıştı. Kafa darbelerinde daha derin bir incelemeye ihtiyacımız var. Şu anda Premier Lig, Federasyon ve sağlık ekipleri ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

Takımın en önemli silahı olarak gözüken Michail Antonio’ya değinen Moyes; “O çimlere geri döndü ve onu en yakın zamanda sahada görmek istiyoruz. Onun hakkında her şey olumlu ilerliyor” dedi.

“BOWEN İÇİN HERHANGİ BİR ENGEL YOK”

Son olarak diğer oyuncularını da değerlendiren David Moyes, sakatlık sorunlarının zamanla azalacağına inandığını söyledi. Moyes, “Yarmolenko’nun diz sakatlığı var, değerlendireceğiz, bu yüzden bunun tam olarak ne olduğunu biliyoruz. Balbuena aslında çok ağır bir şey yaşamadı fakat inceliyoruz. Jarrod iyiydi. O sırada sahip olduğumuz şey yüzünden taktiksel bir değişiklik yapmak zorunda kaldık, Issa’yı kaybettik, bu yüzden taktiksel olarak işleri değiştirdik. Jarrod gayet iyi ve formda. Onun önünde bir engel yok” diye belirtti.

Kaynak: https://www.whufc.com/