Moyes: “Puan almak için zorlu bir deplasman!”

Burnley deplasmanı için hazırlıklarını sürdüren West Ham United patronu David Moyes, düzenlenen basın toplantısında kameraların karşısına çıktı. Moyes, takım ve rakibi hakkında özel açıklamalarda bulundu.

West Ham United’ın Covid ile mücadelesi hakkında David Moyes: “Gazeteciler daha yeni basın toplantılarına dönmüştü ve hepsini görmek güzeldi, bu yüzden pek iyi gitmemesi hayal kırıklığı yarattı ama açıkçası insanların sağlığı en önemli şey. Şu an Spurs’te olanlar ülkedeki herhangi bir ofiste olabilir. Burada elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Maske takmak, el yıkamak, oyunculara dışarıda yaptıklarıyla ilgili mesajlar göndermek, her şeyi kontrol etmeye çalışıyoruz. Her şeyi yapmaya çalışıyoruz ama COVID kimin üzerine atlayacağını seçmiyor.”

Takımının performansı hakkında David Moyes: “Başlangıçtaki sorum şuydu, geçen yıldan iki puan daha fazla alma şansımız var mı, çünkü bu Chelsea’yi yakalardı. Bizim için zorlu bir sezon daha var, bir kez daha güçlü bir sezon geçirmek istiyoruz. Bazen biraz düşüş yaşayabilirsiniz ama bence biz tam tersini yaptık ve daha iyi olduk. Genel olarak, oyuncular hala yüksek seviyede üretim yapıyor.”

Hafta sonu karşılaşacağı Burnley ve Sean Dyche hakkında David Moyes: “Bence bu yıl Premier Lig daha da güçlendi, ancak Sean Dyche gerçek bir dövüşçü ve ekibi, oyunlarda kalma ve sizin için maçı zorlaştırma konusunda harika şeyler yapıyor. Sonuç almak için zor bir deplasman ama geçen yıl orada iyi oynadık, umarım Pazar günü de aynısını yaparız. Bence Sean harika bir iş çıkardı, büyük kaynaklara sahip değildi ve alt liglerden oyuncuları alıp oynatmak istediği şekle soktu. Futbol her takım tarafından tek yönlü oynansaydı sıkıcı bir spor olurdu. Öngörülemezlik ve farklı stiller nedeniyle heyecan verici ve bu yüzden farklı stillere sahip olmak istediğimiz şey. Eğer hepsi aynı olsaydı, insanlar kapanırdı. Dyche ilk günden beri farklı olanı yapıyor.”

Kaynak: https://www.whufc.com/