Moyes: “Kötülükten iyilik çıkarmaya çalışıyoruz!”

Leicester City ile West Ham’ın karşı karşıya geleceği maç için basın toplantısına katılan David Moyes, merak edilenler hakkında açıklamalarda bulundu.

Kurt Zouma hakkında David Moyes: “Herhangi bir kulübün bizden daha hızlı harekete geçebileceğini sanmıyorum. Ona gerekli olan şeyleri sağladık, biraz yardım alıyor. Kulüp olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve ona yardım etmek istiyoruz. Sanırım RSPCA bize ve ona yardımcı olacak, bazı kurslar verecek. Bu şekilde Kurt’un bu anlamda daha iyi bir profile sahip olacağına inanıyoruz. Bunu çözmek için kulüp olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız. 1000’den fazla maçım oldu ve hiçbir oyuncuya farklı davranmadım. Disiplin nedenleriyle ilgiliyse, herkese aynı şekilde davranılır. Zouma olması gerekenleri görüyor.”

Leicester City hakkında David Moyes: “Leicester’ın gerçekten iyi bir tarafı olduğunu düşünüyorum. İnanılmaz derecede iyi iş çıkardılar. FA Cup şampiyonuydular ve yakın zamanda lig şampiyonu oldular. Yıllar içinde inşa etme biçimleri nedeniyle Leicester, West Ham gibi gelişmeye çalışan takımlar için çok iyi bir model oldu. Belki de şu anda en iyi dönemlerinde değiller ama gerçekten güçlü bir takımlar, mükemmel bir menajerleri var. Bizim için gerçekten zor bir maç olacak.”

Israrlar üzerine tekrar Kurt Zouma olayıyla ilgili konuşan David Moyes: “Yaşanılanlara tamamen üzüldüğümüzü hemen söylemeliyim. Benden veya kulübün kendisinden daha fazla hayal kırıklığına uğrayan kimse yok. West Ham taraftarlarını üzdüğümüz için gerçekten çok üzgünüz. West Ham taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattık ama bizim de bundan gerçekten hayal kırıklığına uğradığımızı söylemeliyim. Hayvan hayır kurumlarının bu durumdan faydalanacağından eminiz, bu konuda desteklere açığız. Bu korkunç bir durum, kimse saklamıyor ama biz kötüden iyi bir şey çıkarmaya çalışıyoruz.”

Kaynak: https://www.whufc.com/