Moyes, “Her geçen gün gelişmeye devam ediyoruz”

West Ham United patronu David Moyes, yarın oynanacak Leeds United maçı öncesi kameraların karşısına geçti. Düzenlenen basın toplantısında düşüncelerini ifade eden Moyes, alınacak galibiyetin önemine dikkat çekti.

Manchester United karşısında alınan mağlubiyetin ardından Premier Lig’e galibiyetle dönmek isteyen West Ham menajeri, böyle bir zamanda Leeds United ile oynamaktan memnun olduğunu vurguladı. Leeds United’ın Premier Lig’e geri dönüş serüvenine ve başarılarına saygı duyduğunu belirten Moyes, her şeye rağmen yakaladıkları ivmeyi sürdürmek istediklerini belirtti.

Düzenlenen basın toplantısında takımının formundan, gelişiminden ve Aaron Cresswell’in takıma olan etkisinden de bahseden tecrübeli teknik adam birçok konuya açıklık getirdi.

“ŞU ANA KADAR BÜYÜLEYİCİLER”

Leeds United‘ı değerlendirerek sözlerine başlayan Moyes, “Bence çok iyiler. Hepimiz son bir veya iki yıldır onları yakından izliyoruz ve her zaman Leeds’in Premier Lig’e geri dönmesinin lige katkıda bulunacağını düşünmüştüm. Bu yıl kesinlikle böyleydi. Bazı harika oyunlara dahil oldular ve bence tarzlarını izlemek harika. Onlardan hoşlanacak çok şey var, inanılmaz derecede deneyimli bir menajerleri var ve kesinlikle oyuncu gruplarına yardım ediyor. Şu ana kadar büyüleyiciler. Cuma günkü maç dayanıklılığımızı test edecek. Leeds’in fiziksel kapasitesi herkesi etkiledi. Takımları ne kadar gerdiklerini görmek için sadece Liverpool veya Manchester City maçlarını izlemeniz yeterli. Bunun gerçekten zor bir maç olduğunu düşünüyorum, çok güzel şeyler oluyor ama biz de iyi oynuyoruz. Geçen hafta biraz talihsiz olduğumuzu düşünüyoruz. Manchester United’a karşı 60-65 dakika boyunca iyi oynadık fakat gerekli sonuçları alamadık. Burada çok şey yapıyoruz ve doğru yapıyoruz, ancak iyi oynamalıyız, farklı bir oyun türü için hazır olmalıyız” dedi.

“SAKİN, TUTARLI VE DÜZENLİ”

Premier Lig’de 200. maçına çıkmaya hazırlanan Aaron Cresswell ve takıma olan etkisiyle sözlerine devam eden Moyes, “Aaron Cresswell, 200. Premier Lig maçını elde edebilir ve takım üzerinde gerçek bir etkisi var. Aaron Cresswell birlikte çalışmak için çok iyi bir çocuk. Şu an Cress ile ikinci kez çalışıyorum ve her iki durumda da gerçekten değerliydi. Daha da önemlisi, sakin, tutarlı ve modern futbolda önemli etkisi olan şeyi sunuyor, düzenli oynuyor. Bence sol stoper olarak oynamakla rahat olduğu bir rol bulmuş, ama aynı zamanda sol bekte de oynayacak kapasitesi her zaman bulunuyor. Sanırım bu sezon asistleri önemliydi. Geçen sezon kaç tane vardı emin değilim ama şu an her şey yolunda. Ondan bunu sürdürmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“İLERLEDİKÇE GELİŞTİK VE BÜYÜYORUZ”

Düzenlenen basın toplantısında son olarak takımının durumunu ve formunu değerlendiren Moyes, “Her maç bize daha güçlü bir pozisyon kurma ve deneme fırsatı verir. Elimizden geldiğince çok oyun kazanmak istiyoruz. Bu başka bir fırsat. Zor bir oyun, bundan eminim ama iyi durumdayız. Buradaki oyuncular iyi oynuyorlar, işlerini biliyorlar, bu yüzden devam etmesini umalım ama oraya ilginç ve güçlü bir takıma karşı gittiğimizi biliyoruz. İlerledikçe geliştik ve büyüyoruz. Birdenbire alttaki üçün hemen dışından ilk üçün hemen dışına çıkmayacağız, bu olmayacak, ancak küçük adımlar atmalı ve katmanı iyileştirmeliyiz. Sanırım bunu yaptık ve şimdiden nasıl daha iyi olabileceğimizi görmeye çalışıyorum, bunun nedenleri yeni yüzler ya da sahada oynama şeklimiz veya diziliş. Ben her zaman elimdeki güce bir şeyler eklemek isterim” dedi.

Kaynak: https://www.whufc.com