Moyes: “Gerçekçi hayaller kurmak istiyoruz!”

David Moyes, son basın toplantısında Jesse Lingard’ın niteliklerini, takımının formunu ve başarılı bir West Ham United kurma umutlarını değerlendirdi.

Cumartesi günü Fulham ile karşılaşacak olan West Ham’da basın toplantısı düzenleyen David Moyes, birçok konu hakkında düşüncelerini ifade etti.

Sözlerine Aston Villa maçıyla ilk kez West Ham forması giyen ve gösterdiği performansla övgüleri toplayan Jesse Lingard ile başlayan Moyes; yeni transferinden memnun olduğunu ve oyuncusundan daha da fazlasını beklediğini söyledi. Moyes; “Jesse Lingard’ın karakterinin ve coşkusunun Aston Villa karşısında parladığını gördük; sanırım herkes Jesse’nin Manchester United’da sahneye çıkışından bugüne gösterdiği şeyin onun tarzı olduğunu biliyor. Artık daha olgun bir çocuk ve aynı zamanda kariyerinin zirvesine çıkıyor” dedi.

Sözlerine devam eden Moyes, “İyi olmayı düşündüğü, sahada kalmayı planladığı bir dönemden geçiyor. Tek bir maça kapılmak istemiyoruz, ancak Jesse’den gerçekten memnun olduğumuzu ve bizim için de harika bir iş çıkardığını söylemeliyiz. Jesse’yi Manchester United‘daki zamanımdan tanıyorum ve o her zaman iyi bir çocuktu. Zinde bir genç oyuncuydu, bu yüzden onun için biraz maç antrenmanı sağlamak çok önemli. Ona çok fazla baskı uygulamak istemiyoruz ama hafta ortasındaki performansıyla kendisi ve takım için büyük bir standart oluşturdu. Onun performansına bakarak sezon sonu daha büyük bir hamle yapabiliriz, bunu zaman gösterecek” diye belirtti.

“ŞANS YANIMIZDA OLURSA DAHA DA YUKARI ÇIKABİLİRİZ”

Bu sezonki performansıyla zirveye yakın ilerleyen takımının durumunu ve performansını değerlendirerek sözlerine devam eden Moyes; herhangi bir sorun ile karşılaşmadan formlarını sürdürmek istediklerini dile getirdi. Moyes, “Tablonun tepesine yakın olan konumumuzu koruyacaksak aynı formu, aynı tutarlılığı korumalıyız. Çok fazla sakatlık görmemeliyiz. Tüm bu detaylar konumuuzu belirlemek için büyük bir rol oynar ve bundan dolayı biraz daha şanslı olmalıyız. Bulunduğumuz konum mükemmel ama hala daha fazlasını yapabileceğimizi düşünüyorum. Oyuncuların gidebilecekleri yere tam olarak ulaştıklarını sanmıyorum. Hafta ortasında iyi bir görüntü gösterdik, ancak formumuzun çok iyi olmadığı maçlar da yaptık. Bu yüzden iyileştirmemiz gereken farklı şeyler de var. Onları sezonun ikinci yarısında daha iyi bir hale getirirsek daha da zirveye yaklaşabiliriz” ifadelerini kullandı.

“HER OYUNCUMUN KENDİNİ GELİŞTİRDİĞİNİ GÖREBİLİYORUM”

Takımındaki oyuncuların her geçen sezon grafiklerini yükselttiğine de dikkat çeken tecrübeli teknik adam; bulundukları konuma gelmelerinde bunun da etkisi olduğunu savundu. Moyes, “İçinde bulunduğumuz o dönemden henüz bir yıl bile geçmedi; sahalara geri döndüğümüzden beri oldukça tutarlı ve istikrarlı bir sonuç dönemi elde ettik. Oyuncular büyük bir özgüvene sahipler ve devam etmek için zihniyeti değiştiriyoruz. Micky Antonio, Aaron Cresswell ve Angelo Ogbonna’daki gelişmeyi herkes görebiliyor. Takım olarak herkesin geliştiğini ve performanslarını artırdığını fark edebiliyoruz. Son zamanlarda profesyonellikleri, maçların sayısı, kendilerini hazırlamaları gibi birçok şeyin daha kaliteli olduğunu biliyoruz. Herkesin formda olduğu, hazır ve müsait bulunduğu iyi bir oyuncu grubuna sahibiz” diye konuştu.

Düzenlenen bastın toplantısında son olarak yarın oynanacak olan Fulham maçını da değerlendiren Moyes; “Dediğim gibi, bir menajer olarak futbolda bazı anlarda iyi talihe ihtiyacınız var. Geçtiğimiz maç son dakikada Londra Stadyumu’nda bir penaltı kaçırdılar; bu da onların puan almalarını engelledi. O gün bazı şeyler bizim açımızdan işe yaradı. Ama Fulham, sezonun o döneminden bu yana büyük ölçüde gelişti, bu yüzden gerçekten zor bir maç bekliyoruz. Kolay geçmeyeceğini düşünerek hazırlıklar yapıyoruz” dedi.

Kaynak: https://www.whufc.com