Moyes: “Doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum”

West Ham United patronu David Moyes, sezona kötü başlayan Leeds United ile karşılaşacakları maç için kameraların karşısına geçti.

Basın toplantısına rakibini ve oynanacak maçı değerlendirerek başlayan Moyes, öncelikle Leeds United patronu Marcelo Bielsa’ya olan hayranlığı dile getirdi. Moyes, “Oynama şekilleri nedeniyle Marcelo Bielsa’nın büyük bir hayranıyım. Leeds harika bir futbol kulübü ve taraftarları tarafından fevkalade destekleniyor, bu yüzden gerçekten zor bir maç olacağını düşünüyorum. Verdikleri enerji ve kazanmaya yönelik çalışmaları nedeniyle kesinlikle bizim için büyük bir sınav olacak” dedi.

Leeds United ve Marcelo Bielsa’ya yönelik yorumlarının ardından kendisine yöneltilen soruya geçen David Moyes, West Ham’ın doğru yolda olup olmadığını değerlendirdi. Takımı hakkında olumlu açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik adam, “Takım olarak öyle olduğumuzu düşünüyorum, doğru yolda olduğumuza inanıyoruz. Bunu kulüpte hissediyoruz. Takım ve kulüp doğru yönde ilerliyor. Ne kadar iyi olduğumuzu anlamak istiyorsak, güçlü takımlara karşı oynamalıyız. Manchester United, Manchester City gibi rakiplere karşı gelmeliyiz. Çünkü işler iyi gittikçe meydan okuyacağımız rakipler daha da güçleniyor. Hala en doğru seviyemizi bulmaya çalışıyoruz, ancak geçen yıl ve bu sezonun başlangıcında gösterdiğimiz şey çok açık belli oluyor. Bu şekilde oynayarak büyük takımlara meydan okumaya devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

Son olarak son üç maçta galibiyet alamamalarını ve hafta sonu oynanacak maçı değerlendiren Moyes, “Pazar günü kaybetmeyi hak ettiğimizi düşünmedim ve diğer maçlar oldukça zordu. Şu ana dek sadece bir mağlubiyet aldım ve bulunduğumuz konumun iyi olduğunu düşünüyorum. Bizim açımızdan işler yolunda gözüküyor. Leeds maçına gelirsek, her zaman yaptığımız şeyi yapmaya çalışacağız. Pozitif kalıp goller bulmak istiyoruz. Leeds bizim gibi bunu hedefliyor ve benzerliklerimizin olduğunu görebiliyoruz. Gol atmak isterken savunmayı unutmamalıyız, ne yapmamız gerektiğini biliyoruz” dedi.

Kaynak: https://www.whufc.com/