Moyes, “Diğer ülkelerden farkımız ne?”

West Ham menajeri David Moyes, Manchester City ile oynayacakları maçın sinema salonlarında yayınlanacak olmasına şaşkınlıkla yaklaştığını dile getirdi.

Manchester City ile oynayacakları maçın stadyuma gelemeyen taraftarlar için sinema salonlarında gösterilmesine tepkiyle yaklaşan Moyes, kapalı bir alanda birçok taraftarın beraber olmasının açık alanda beraber olmaktan daha kötü olduğunu belirtti. Moyes, “Öncelikle yapabileceğim en iyi şey, hükümeti, en iyisini bilen ve tüm danışmanlarla konuşan kişilerden ayrı tutmaktır; çünkü kesinlikle pandemi konusunda uzman değilim. Ancak bu hafta Avrupa maçlarını izledim ve farklı ülkelerde kalabalıklar gördüm. Bunu bizim de yapamayacağımıza inanmak zor. Hiçbirimizin 500 veya 1000 kişiyi sahaya geri döndürmeyi istediğini sanmıyorum, iyi bir kapasite yüzdesine ihtiyacımız var. Yüzde 25 veya 30. Neden biz değil de diğer ülkeler bunu yapabiliyor? Diğerlerinden çok daha kötü müyüz? Yine, muhtemelen benim konuşma hakkım değil ama bunun doğru olmadığını düşünüyorum. Taraftarlar bir sinemada maçı izleyecek fakat stadyuma gelemeyecekler. Açık alanda maç izlemek bence daha sağlıklı. Belki başka nedenler de vardır, belki metroyla seyahat etmek, otobüs ya da barlar problemdir. Ama durum buysa, lütfen çıkın ve bunu neden yapamayacağımız konusunda bize bir açıklama yapın” diye konuştu.

Taraflar konusunda düşüncelerini dile getiren David Moyes geçtiğimiz haftalarda iki oyuncusunun testinin pozitif çıkmasından dolayı kendini karantinaya alarak sahalardan uzaklaşmıştı.