Moyes: “Boşlukları doldurmamız gerekiyor!”

Yeni sezona saatler kala West Ham patronu David Moyes, Manchester City maçı için düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Manchester City ile karşılaşmanın zorluklarından bahseden David Moyes: “İnanılmaz derecede zor ama elbette buraya gelecekler ve bize karşı onlar da zor bir maç oynayacaklar. Doğal olarak karşı olduğunuz tüm alanları böyle takımlarla oynarken değerlendiriyorsunuz. Onlar yıllardır gördüğümüz birinci sınıf bir takım ve bunu bu yıl tekrar göreceğimizi düşünüyorum, elbette kolay olmayacak.”

Yeni transfer Gianluca Scamacca hakkında David Moyes: “Gianluca bize daha yeni katıldı, bu yüzden biraz geride gözüküyor. Bu hafta sonu müsait olmasını beklemiyorum. Dünya futboluna bakarsanız, dışarıda dev bir forvet takımı yok. Gianluca’yı uzun süredir izliyorduk. Bağlantı oyunu çok etkileyici, 23 yaşında genç bir oyuncu ve ona zaman vermek istiyorum. Halihazırda onun hakkında sevdiğim birçok şey var, takıma moral verdi ve bize farklı bir boyut kazandıracak. Onu hemen zorlamayacağız ve niteliklerini göstermeye hazır olduğunu hissettiğimizde onu sahaya alacağız.”

Daha fazla transfer yapıp yapmayacağına dair David Moyes: “İyi transferler yaptık. Bir veya iki sakatlığımız da var, bunları dikkate almamız gerekiyor ama bu konuda işimiz bitmiş değil. Bu yaz üç dış saha oyuncusu ve bir kaleci kaybettik. Geçtiğimiz ocak ayındaysa hiç oyuncu getirmedik, bu yüzden bu boşlukları doldurmamız gerekiyor. Kaliteli oyuncular almak istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz.”

Maxwel Cornet’in kadrosuna katılıp katılmayacağı hakkında Moyes: “Şu anda burada, umarım bunu halledebiliriz.”

Sakatlıklar ve Ogbanna’nın durumu hakkında David Moyes: “Oldukça fazla endişemiz var ama onları kesinlikle size vermeyeceğim! Angelo bu öğleden sonra U21’lerle maça çıkıyor. Geçen hafta ilk 90 dakikasını geçirdi ve gerçekten iyi gidiyor, ancak henüz ilk takım için düşünülmeye hazır değil. İyi bir şekilde geliyor ve umarım üç veya dört hafta içinde forma giyemeye çok daha yakın olacak.”

Stadyum kapasitesinin artması hakkında da konuşan Moyes: “Futbol kulübü için harika çünkü maçlara taraftarları getirmek için daha fazla koltuk ekleme ihtiyacımız vardı, futboldan keyif aldıklarını gösteriyor. Böyle bir gelişme hepimiz için iyi bir haber.”

Kaynak: https://www.whufc.com/