Moyes: “Bıraktığımız yerden devam etmek istiyoruz”

Sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren West Ham‘da teknik direktör David Moyes, 2021/2022 sezonu için duyduğu heyecanı dile getirdi.

Hem Premier Lig’de hem de Avrupa’da yarışacağı zorlu sezona hazırlanan Hammers, geçtiğimiz hafta beş günlük yoğun bir antrenman kampı için İskoçya’ya hareket etti. İskoçya’da geçen günleri ve devam eden sezon öncesi hazırlıklarına değinen tecrübeli teknik adam, takımının performansını yeni sezonda da sürdürmek istediğini dile getirdi.

Sözlerine kampı değerlendirerek başlayan Moyes, “St Andrews’da çok çalıştık ama aynı zamanda gerçekten iyi bir sezonun ardından geldiğimiz noktayı kutlayarak eğlenmeye de çaba gösterdik. Oyuncuların bunu hatırlamasını istiyoruz ve bu ivmeyi yeni sezona taşımak için kullanmaya çalışıyoruz. Bence bütün oyuncular gerçekten iyi iş çıkardı. Genç oyuncuları yetiştirdik, birçok oyuncu uzakta ve uluslararası maçlar nedeniyle geç kalan oyuncularımız var. Bu yüzden buraya yarım düzine genç ile yolculuk ettik. Gençler gelip bizimle antrenman yapma şansı buldu. Bazen sezon öncesi dönemin bir başarı düzeyi olabileceğini düşünüyorsunuz ve ben kesinlikle batıl inançlı biri değilim, ancak St Andrews’a geldik ve muhtemelen burada bulunan herkes size tesislerin bizim için ne kadar iyi olduğunu söyleyecektir. Gerçekten çok iyi antrenman sahalarımız var, ki bu harika, güzel bir otelde kalıyoruz ve her şey bildiğiniz gibi çok iyi. Ülke dışına çıkamıyoruz, bu yüzden düşündüğümüz kadar iyi bir yer oldu” dedi.

Sözlerine yeni sezondan ve ekipten ayrı kalan oyuncular hakkında devam eden David Moyes, “Kullanacağımız oyuncuların çoğu uzakta ve onları bir süreliğine geri almayacağız, ancak aynı nefeste diğer herkesin iyi durumda olduğundan emin olmaya çalışıyoruz. Şu an için kalan herkes oynamaya hazır gözüküyor, genç oyuncular da ortaya çıkarsa bizim için harika olur. Birçok oyuncu iyi bir mola verdi ve bu takım için çok önemli. Sadece oyuncuların değil herkesin daha sıcak iklimlere kaçma şansını kaçırdığını düşünüyorum. Aslında sezon bittikten sonra St Andrews’a yine gelmiştim, birkaç günlüğüne karımla tatil için buraya geldim, ama tahmin edebileceğiniz gibi oldukça soğuktu! Burada oldukça şanslıyız, biraz yağmur yağdı ama burada bulunduğumuz süre boyunca hava oldukça iyiydi. Yeni sezon için heyecanlıyız, beklentilerin üzerine çıkmak için çalışıyoruz. Fazlasını yapabileceğimizi herkese kanıtlama şansı bulduk ve bunu başardık. Tam bir takım olarak geleceğe bakmak için sabırsızlanıyoruz. Herkes bunun için burada!” diye belirtti.

Kaynak: https://www.whufc.com/