Moyes: “Aptal değiliz, bulunduğumuz konumu biliyoruz!”

Brentford maçı hazırlıklarını sürdüren West Ham patronu David Moyes, maç için katıldığı basın toplantısında düşüncelerini paylaştı.

Sakatlıklar ve eksik oyuncular hakkında David Moyes: “Gianluca Scamacca biraz antrenman yaptı, bu yüzden onun durumunu göreceğiz. Muhtemelen biraz maç antrenmanı eksik. Nayef Aguerd ise onu atlatmaya çalıştığımız bir hastalıktan kurtarmaya çalışıyoruz, hala tam olarak dönmedi, bu konuda çok çalışıyor. Sadece birkaç günlük antrenman yaptı. Henüz tam olarak hazır olduğuna inanmıyorum.”

Takımı ve potansiyel çalışmalar hakkında Moyes: “Bence epeyce yeni oyuncu getirdik ve onları birkaç yıldır büyük ölçüde istikrarlı olan bir takımla tanıştırmaya çalıştık. şu an bu oyunculara neler yapabileceklerini göstermeleri için bir şans veriyoruz.”

Brentford maçının önemi hakkında Moyes: “Bence kiminle oynadığınızın bir önemi yok, hepsi çok önemli. Sahip olduğunuz her maç, ister üst sıralarda ister alt sıralarda yer alan takımlarla oynuyor olun, gerçekten önemlidir. Premier Lig’de her maç çok önemli ve ayrıca çok zor.”

Puan tablosundaki pozisyonları hakkında David Moyes: “Son zamanlarda tablonun üst yarısında olmaya alıştık, bu yüzden bulunduğumuz pozisyondan memnun değiliz. Aptal değiliz, bulunduğumuz konumu biliyoruz. Çoğu menajer bizim gibi birkaç maç kaybederse baskı altında kalır.”

Thomas Frank’in yeni sözleşmesi hakkında Moyes: “Bence Thomas Frank ve Brentford harika bir iş çıkardı, sahip oldukları model diğer kulüplerden çok farklı. Sanırım sözleşmesi oyuncularının ve yönetim kurulunun ona güvendiğini gösteriyor.”

Ocak transfer planları hakkında David Moyes: “Muhtemelen fazla bir şey yapmayacağımızı söylemiştik ama bu değişebilir. Oyuncular ayrılırsa onları değiştirmeyi düşünürüz ama şu anda buna dair bir beklentim yok.”

Declan Rice’ın olası ayrılığı hakkında David: “Declan’ın ara transferde takımdan ayrılma gibi bir şansı yok.”

Kaynak: https://www.whufc.com/