Moyes, “Antonio bizimle sahada olamayacak”

West Ham patronu David Moyes, hafta sonu oynanacak olan Liverpool mücadelesinde takımının en formda ismi olan Michail Antonio’nun sahada olmayacağını belirtti.

Geçtiğimiz sezonun sonundan itibaren çıktığı son 13 Premier Lig maçında rakip fileleri 11 kez sarsan 30 yaşındaki Antonio’nun hafta sonu oynayamayacağını duyuran Moyes, “Michail bizim için harikaydı ve gerçekten iyi oynadı. Spurs’a karşı çıktı ve bunu Manchester City maçında da hissetmeye başladı. Bunun çok kötü olduğunu düşünmüyoruz ama yaşadığı sakatlık Liverpool maçında oynamasına engel olacak kadar etkili” ifadelerini kullandı.

Takımının yükselen performansını ve rakibi Liverpool’u da değerlendiren Moyes; “İyileşme belirtileri oldu, bence yetenekliyiz, tutarlı olduğumuz bir aşamaya gelmek istiyoruz ve sanırım şimdiye kadar oyuncular Newcastle maçının ardından iyi bir ritim yakaladılar. Bu sezon beklentileri aştığımızı sanmıyorum. Her zaman sonuçları almak için takımı dışarı çıkardım, ancak Spurs ve Manchester City’ye karşı aldığımız puanlardan gerçekten memnun kaldım. Şampiyonlarla oynamak her zaman zor bir oyun olur. Bundan en iyi şekilde yararlanmaya çalışmalıyız ve bence iyi bir yerdeyiz. Oyuncuların kendine güveni var ve umarım gidip bunu gösterebiliriz. Belli ki Virgil van Dijk’ın olmaması Liverpool için sorun çıkarıyorsa, bizim tarafımızda da Antonio olmayacak. Arkalarında taraftarlar olmadan oraya gitmek umarım bir fark yaratır” dedi.

Pablo Fornals’ın performansına ise ayrıca dikkat çeken deneyimli teknik adam, “Pablo gerçekten iyi iş çıkardı, O gerçekten sevimli bir çocuk ve takım için gerçekten çok çalışıyor. Her zaman ondan daha fazlasını istiyoruz çünkü ondan asist ve gol istiyoruz ve bunu yapıyor. Onun enerjisi ve coşkusu inanılmaz. İyi iş çıkaran ve bize enerji veren genç bir grup oyuncuya sahibiz ve bunu yapmaya devam etmek istiyoruz” diye konuştu.