Mourinho’dan Heung-Min Son’a övgüler!

Tottenham patronu Jose Mourinho, Heung-Min Son’un gösterdiği performansla dünya çapında bir oyuncu olduğunu kanıtladığını belirtti.

Sezon başından itibaren şu ana dek yer aldığı tüm kulvarlarda toplamda rakip fileleri 9 kez sarsan Güney Koreli oyuncu; Jose Mourinho’nun Tottenham’ın başında tam olarak başladığı ilk sezonda performansını artırmaya devam ediyor.

2015 yılında Bayer Leverkusen’den transfer edilerek Tottenham’a katılan ve her geçen sezon performansını katlayan kanat oyuncusu, özellikle Harry Kane ile harika bir bağ kurma başarısı gösterdi.

Heung-Min Son’un olağanüstü performansına rağmen sıradanmış hissi yaratmasını ise tecrübeli teknik adam Jose Mourinho, oyuncusunun karakterine bağladı. Mourinho, “Bu size kalmış, yaptığından fazlasını yapamaz! Sonny her sezondan sonra ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Elbette, takım ne kadar iyi olursa oyuncular için bunu göstermek o kadar kolay ortaya çıkıyor. Ama Sonny, Sonny… Artık herkes bir sonraki adıma geçmek için ne yapması gerektiğini biliyor, bence hiçbir şey. Bunu değerlendirmek size kalmış. Bence ortalıkta pek gözükmediği için konuşulmuyor. Sosyal hayatında pislik olabilir ve bu şekilde ün kazanabilir, o zaman onu daha çok konuşabilirsiniz. Aptalca ve saf hareketleriyle manşetlere düşer. Bence böyle olmaması daha iyi, o karakterini ve davranışlarını kendini övmek için göstermiyor. Onun ne kadar iyi olduğunu siz söylemelisiniz, asla kendini öne atmayacak özel bir karaktere sahip” diye konuştu.

“YENİ BİR SÖZLEŞME HİÇ FENA OLMAZ”

Sözlerine devam eden Mourinho, sözleşmesinin tamamlanmasına üç yıl kalmış olan Son için yeni bir sözleşme istediğini ve oyuncunun takım planında değişilmez olduğunu vurguladı. Jose, “Son’un henüz üç yılı daha var, bu konuda şu an için endişeli değiliz. Bence bu daha çok Son’un burayı ne kadar sevdiği ile ilgili bir soru ve onun geleceğini daha fazla kulübe adamak istediğine inanıyorum. Kulüpteki herkes oyuncuya tamamen aşık ve onu buranın bir parçası olduğuna dair hissettirmeye çalışıyorlar. Elbette kulübün onunla yeni bir dört, beş belki altı yıllık kontrat imzalaması normaldir. Şu an için bir dert yaratmıyor fakat onun burada uzun süreli yeni sözleşmeye imza atmasını istiyorum. Bunun için keşke diyorum. Baskı olmaksızın yeni bir imza konusunda anlaşacaklarını biliyorum” dedi.