Mourinho, takımını yeteri kadar zinde bulmadı!

Tottenham menajeri Jose Mourinho, Everton’a karşı alınan mağlubiyetin ardından oyuncularını tembellikle eleştirerek, zindeliklerini sorguladı.

2020/21 sezonunun ilk haftasında Everton’ı sahasında ağırlayan Tottenham, rakibinin etkili oyunu karşısında çaresiz kalarak sahadan mağlubiyetle ayrıldı. Alınan mağlubiyetin ardından maç hakkındaki görüşlerini Sky Sports’a anlatan Mourinho, çaresizliğini gizleyemedi. Mourinho, “Mücadele içinde tembel bir baskıya sahiptik. Eğer tembel bir şekilde rakibinize baskı uygularsanız, rakibiniz topla oynama şansı yakalar ve oyunu derinden kurma fırsatı bulur. Yeteri kadar efor sarfetmedik, gücümüzü ve isteğimizi rakibe gösteremedik. Bu derece önemli bir maçta Daha sonra inanılmaz kalitede oyunculara sahip olduklarını söyleyebilirim, ki bu sadece Everton için değil, Premier Lig’deki hemen hemen herkes. Onlara doğru baskıyı yapamazsak, onlar rahat bir şekilde üstümüze gelebilir. Bugün bu oldu. Buna rağmen, tekrar ediyorum, ilk yarıda bazı iyi anlar yaşadık ve bazı iyi şanslar yarattık. Doherty ve Alli karşısında Pickford inanılmaz işler başardı” diye konuştu. Mourinho, Everton karşısında alınan mağlubiyetle Premier Lig kariyerinde ilk kez açılış haftasında kaybetme tecrübesi edindi.

Sky Sports ekranlarında maçı yorumlayan Gary Neville ise maç esnasında, Harry Kane’in top istememesinden ve savunmaya yeteri kadar baskı yapmamasından dolayı oyuncuyu ağır eleştirilere tuttu.