Mourinho, “Ndombele’ye olan inancım tam”

Tottenham menajeri Jose Mourinho, dün oynanan Avrupa Ligi eleme maçının ardından Tanguy Ndombele’ye inandığını dile getirdi. Ndombele, maçın ardından Tottenham taraftarları tarafından kurtarıcı olarak gösterildi.

Mourinho ve Ndombele arasındaki ilişki geçtiğimiz sezon yaşanan süreçten dolayı kopma noktasına gelmişti. Mourinho, birçok kez medya aracılığıyla Ndombele’nin bonservisinin kendisi için yüksek olduğunu ve Tottenham için yeteri kadar iyi olmadığını belirtmişti. Yaşanan tüm sürecin ardından Ndombele, dün oynana Avrupa Ligi maçındaki performansıyla Portekizli teknik adamın gözüne girmeyi başardı.

Tottenham’ın rahat bir şekilde turu geçmesi beklenirken Ndombele, oyuna sonradan dahil olup adeta Tottenham’ı ipten aldı. Maçın ardından oyuncu hakkındaki görüşlerini dile getiren Mourinho, “Tanguy bir evrim sürecinde. Geçtiğimiz sezon bu evrimi başaramamıştı, şu an ise doğru yolda ilerliyor. Şu anda çok, çok iyi antrenman yapıyor. Sakatlığının ardından iyileşmeye devam ediyor, fiziksel olarak iyileşiyor ve bugün bize son 30 dakika içinde ihtiyacımız olanı verdi. Tanguy’a inanıyorum. Kalitesinden hiç şüphe etmedim. Asla. Bazı anlarda motivasyonundan, bağlılığından ve profesyonel tutumundan şüphe ettim. Şu anda ona inanıyorum. Bugün oyuna başlamamak için bu kararı birlikte verdik, çünkü o da biraz daha fazlasına ihtiyacı olduğunu düşünüyor ama şu an Tanguy’un bizim için iyi işler yapabileceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Mourinho yönetiminde fazla forma şansı bulamayan Fransız oyuncunun adı geçtiğimiz sezonun devre arasından itibaren Barcelona ile anılıyordu.