Mourinho, “Liverpool’un sakatlık problemi yok”

Tottenham patronu Jose Mourinho, ligin zirvesindeki rakipleri Liverpool ile karşılaşmadan önce basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Mourinho, Liverpool’un sakatlık sorununu sorguladı.

Zorlu mücadele öncesi düzenlenen basın toplantısında rakibinin sakatlık endişesi hakkında konuşan Mourinho, Liverpool’da bir eksik varsa onun da sadece Virgil van Dijk olduğunu söyledi. Mourinho, “Sanırım Alisson sakat değil. Alexander-Arnold yaralı değil. Matip, oynayacağına inanıyorum. Fabinho sakatlanmadı. Roberton sakatlanmadı. Henderson sakatlanmadı. Wijnaldum sakatlanmadı. Salah sakatlanmadı, Firmino sakatlanmadı, Mane sakatlanmadı. Bu oyuncular hala ellerinde bulunuyor. Onlar için bir eksik varsa kesinlikle Virgil van Dijk olarak gözüküyor. Van Dijk elbette çok iyi bir oyuncu. Ama bana Liverpool’daki sakatlıklar listesini verin ve bu listeyi en iyi Liverpool takımıyla karşılaştırın” dedi.

Sözlerine kendi takımıyla kıyas yaparak devam eden Mourinho, “Size Tottenham’daki 10 sakatlığın bir listesini verebilirim. 16 yaş altı iki çocuğumuz yaralı, 21 yaş altı iki çocuğumuz ve 23 yaş altı iki çocuğumuz daha var, bu listede Lamela ve Tanganga var. Ve işte 10 oyuncunun listesi. Ama Lloris yaralandı mı? Hayır. Alderweireld yaralandı mı? Hayır. Dier yaralandı mı? Hayır. Reguilon yaralandı mı? Harry Kane yaralandı mı? Hayır. Son sakatlandı mı? Hayor. Lucas? Hayır. Öyleyse sakatlıklar nerede? Sakatlıklar normaldir. James Milner yaralandı, Lamela yaralandı. Bilirsin. Her kulüpte ara sıra sakatlıklar olur. Liverpool’un büyük bir sakatlığı var. Sadece Van Dijk!” ifadelerini kullandı.

Mourinho’nun tam tersi olarak Jürgen Klopp ise bu sezon sakatlıklarla büyük bir savaş içinde yer almaya devam ediyor. Zirve mücadelesine hazırlanan Liverpool’da Virgil Van Dijk, Joe Gomez, Diego Jota, Kostas Tsimikas, James Milner, Thiago Alcantara ve Xherdan Shaqiri yokluğunda Keita ve Joel Matip de şüpheli konumda bulunuyor.

Kaynak: https://www.skysports.com