Mourinho, “Kepa kargaşa yarattı”

Jose Mourinho, Kepa Arrizabalaga’nın Carabao Kupası finalindeki hareketlerinin Chelsea baş antrenörü Maurizio Sarri’yi “çok kırılgan” bir durumda bıraktığına inandığını söyledi.

Kepa, Carabao Cup finalinde penaltı atışları öncesi Sarri’nin
Willy Caballero’yu kendisiyle değiştirme isteğine karşı çıkmış ve oyundan alınmayı reddetmişti. Maç sonu ise Kepa, yaşanan olayın yanlış anlaşıldığını, herhangi bir itaatsizlikte bulunmadığını vurgulamıştı.

Konu hakkında yorumda bulunan eski Chelsea menajeri Jose Mourinho, yaşanan olayın Chelsea’de karmaşık bir durum yarattığını belirtti. Menajerlik kariyeri boyunca sahadan çıkmama gibi bir tavır takınan herhangi bir oyuncu ile tartışıp tartışmadığı sorulan Mourinho, “Hayır, neyse ki asla böyle bir şey yaşamak zorunda kalmamıştım” cevabını verdi.

Kepa’nın davranışlarını ve ortamı yorumlayan Portekizli, “Sahada kalması gerektiğini düşündü ve ona güvenilmesini istedi. Tek yapmak istediği penaltılara çıkıp onları kurtarmaktı. Fakat menajeri, antrenörleri ve diğer herkesi çok kırılgan bir durumda bırakmasından pek hoşlanmıyorum, aynı zamanda sahaya girmeye hazır olan kendi takım arkadaşlarından biri de dahil. Sonunda Caballero’nun içinde bulunmadığı bir karmaşaya atıldığını gördük. Bu durum beni üzüyor. Gerçekten karışık bir durum” dedi.

Eski Chelsea menajeri olan ve Chelsea’nin tarihi başarılarında imzası bulunan Mourinho, Manchester United’ın başındayken Stamford Bridge’de çıktığı son maçta Chelseali taraflar tarafından yoğun protestoya maruz kalmıştı. Şu an takımsız olan Mourinho’nun Chelsea hakkında yorumlar yapması taraftarlar arasında gerginliğe neden oldu.

Leave a Comment