Mourinho, “Forvet transferine ihtiyacımız var”

Tottenham menajeri Jose Mourinho, transfer dönemi kapanmadan forvet hattına takviye yapmak istediklerini dile getirdi. Portekizli menajer yeni bir golcü oyuncu için sıkı çalıştıklarını söyledi.

Mourinho, şu ana dek serbest oyuncu Joe Hart, Wolves’tan Matt Doherty ve Southampton’dan orta saha oyuncusu Pierre-Emile Hojbjerg’in imzaları için 30 milyon sterlin harcadı. Rakiplerinin transferde etkili ve cüretkar harcamalarını kıskanmadığını belirten Mourinho, “Geçen gün Jürgen Klopp, Liverpool’un bir oligarşi kulübü olmadığını veya ülkelere ait olmadığını söyledi. Aynı şekildeyiz. Transfer marketine gidip yüksek bonservisli oyuncuları kadromuza katacak bir durumumuz yok. Chelsea’nin harcamaları onlar için iyiyse, onlar için iyidir. Bizim için böyle bir şey söz konusu değil. Şu an sadece bir forvet istiyorum. Eğer bir şeyler duymak istiyorsanız, söylüyorum. Forvete ihtiyacım var ve kulüp ile oturup bunu konuştuk. Bunun için sıkı çalışıyoruz. Dürüstçe belirtmeliyim, bir forvet alacağımıza inanıyorum” dedi.

Mourinho’nun forvet çağrısı geçtiğimiz sezonun ortalarından beri Tottenham için bir arayış haline geldi. Harry Kane’in sakatlanmasıyla hücum hattında eksik kalan Mourinho; Lamele, Son ve Moura’yı merkez forvet olarak değerlendirmişti.

Kulüpten ayrılması beklenen Danny Rose için ise Portekizli teknik adam, “Onun için ve bizim için en iyisi böyle olacak. Mutluyum. Onun burada kalması daha zor olacak. Davies’in performansı artıyor ve ona onu nelerin beklediğini ifade ettik” diye konuştu.