Mourinho, “Emery için üzgünüm, onu anlayabiliyorum”

Tottenham patronu Jose Mourinho, Arsenal’de yaşanan süreci değerlendirdi ve Unai Emery hakkındaki düşüncelerini söyledi.

Arsenal’in 1992’den bu yana elde ettiği en kötü sonuçların ardından kulüp, Mourinho’nun ezeli rakipleri Tottenham ile anlaşmasının ardından dokuz gün sonra Emery’i görevden aldı.

Tottenham ile sözleşme imzalamadan önce kendisine Arsenal’den herhangi bir teklif gelip gelmediği sorusuna cevap veren Mourinho, ” Size söylemem gereken hiçbir şey yok. Bu geçmişte olmadı. Herhangi bir şekilde Arsenal dikkatimi çekmedi. Benim önüme şu an birbirinden iyi farklı takımlar koyun ben yine burada olmak isterim. Tottenham benim için harika bir yer” dedi.

Chelsea ve Manchester United’da görevden alınma konusunda deneyimli olan Mourinho, Emery’e olan sempatisini dile getirdi ve İspanyol menajerin büyük bir takım ile yakın zamanda futbola geri döneceğinden emin olduğunu söyledi. Mourinho, “Her zaman üzücü bir haber. Babam bir yönetici olarak görevden alındığında çocukken hissettim, kendim hissettim. Mutlu olduğum tek bir yönetici işten çıkarılmadı. Bunun için üzgünüm ama bu hayat. Unai açık bir şekilde Arsenal’de mutlu değildi, ama o fantastik bir koç. Biraz dinlendikten sonra, onun için başka bir büyük kulüp gelecek ve kariyeri tekrar devam edecek. Duyguları bilmiyorum veya Unai’nin ayrılmaktan memnun olup olmadığını. Sadece bir yönetici giderken, işsiz olduğumda bile ve bir iş bulmak için benden ayrılmak için birilerine ihtiyaç duyduğumda her zaman hayal kırıklığına uğradığımı söyleyebilirim” diye konuştu.

Leave a Comment