Mourinho, “Artık farklı bir kimliğimiz var”

Tottenham patronu Jose Mourinho, geçtiğimiz sezon Manchester City’i yendikleri konumdan daha güçlü bir takım haline dönüştüklerini vurgulamasına rağmen City’nin hala en üst seviyede olduğunu söyledi.

Tottenham‘ın başında bir yılı deviren ve her geçen gün taraftarlar tarafından daha da kabul gören Portekizli menajer Jose Mourinho, hafta sonu oynanacak olan Manchester City maçı öncesi basının karşısına geçti.

Takımının geçtiğimiz sezona oranla daha iyi bir konumda olduğunu vurgulayan Mourinho, her şeye rağmen Manchester City‘nin gücü konusunda uyarılarda bulundu. Mourinho, “Biz daha iyi bir takımız ama burada Manchester City de var. City 150 milyon sterlinlik transfer yaptı ve Pep ile tekrar devam etme kararı aldı. Oyuncuları çok iyi bir koçla çalışıyor. Geçen sezon muhtemelen takımlar en son karşılaştıklarında şampiyon olamayacaklarını biliyorlardı. Artık bir kavganın içindeyiz ve alacakları üç puan onları değerli bir noktaya getirebilir. Bu sezon oynanacak maçın farkı geçen sezona göre tam olarak bu. Geçtiğimiz sezon havlu atılan bir ligte karşı karşıya geldik, şu an ise bir savaştayız. Biz daha iyi bir ekibiz, özellikle kendimize daha çok güveniyoruz. Artık farklı bir kimliğimiz var. Geçen sezon hayatta kalmaya çalışıyorduk. Bu sefer takımın profili farklı. Daha fazla çözümü olan daha iyi bir takımız. Onlara karşı daha iyi bir konumdayız, ancak açıkça şampiyon olmak istiyorlar ama biz de istiyoruz. Bunun için bu maçı kazanmak istiyoruz” dedi.

Sözlerine devam eden Mourinho, “Rakiplerimiz her geçen gün Premier Lig’i kazanmak için savaşmaya devam ediyorlar ve oranın verdiği imkanları biliyorular, mükemmelliğe ulaşamadılar ve daha fazlasını istiyorlar. Henüz başlangıçtayız, bu yüzden mükemmellikten uzağız, mutlu olmaktan uzağız, mükemmel bir takım değiliz. Olduğumuzdan daha iyi bir takımız, her maça her zaman pozitif zihniyete sahibiz. Bu maçı kazanabileceğimizi söylüyorum ve ilerlemeliyiz” dedi.

“PEP ADINA GERÇEKTEN MUTLUYUM”

Uzun yıllardır rekabet halinde olduğu Pep Guardiola’nın yeni kontratını da değerlendiren Mourinho, “Kesin olan tek şey, kimsenin sözleşmeyi imzalamak için Pep’in kafasına silah dayaması. Kalmaktan ve bunu yapmaktan mutlu, kulüpte güçlü insanlarla konuşmuş olmalı ve gelecekte önünde neler olacağını biliyor. Motivasyonu var, orayı seviyor, bu yüzden eğer bunu yapmaktan mutlu olduğu için onun adına mutluyum” dedi.

Kaynak: https://www.skysports.com