Mourinho, “Dele Alli kendini sahada kanıtlamalı”

Tottenham Baş Antrenörü Jose Mourinho, Sky Sports’a verdiği demeçte Dele Alli’nin bu yaz takımdan ayrılmayacağına ikna olduğunu söyledi.

24 yaşındaki orta saha oyuncusu, Southampton ve Lokomotiv Plovdiv’e karşı oynanan karşılaşmalarda maç kadrosunda yer almamıştı. İngiliz orta sahanın bu süreçte Paris Saint-Germain ile görüştüğü düşünülüyordu.

Sky Sports’ta Dele Alli’nin geleceği ve takımda kalma durumu hakkında sorulan soruya Mourinho, “inanıyorum, öyle olacak. Onun bizimle olacağına ikna olduğumu bile söyleyebilirim. Hepimiz biliyoruz ki Dele, MK Dons’tan geldiğinden beri inişler ve çıkışlar yaşadı, muhteşem dönemleri oldu. Bunların ötesinde ayrıca üst düzey performansından uzak olduğu başka dönemler de yaşadı. Benim için öncekinden farklı bir şey değil. Bence bu tutarlılık eksikliği, harika bir formda olduğunuzda bunu hak ettiğiniz için oynuyorsunuz ve üretiminiz takım için oldukça önemli oluyor; ama iyi bir anda olmadığınızda oynamıyorsunuz, tüm olaylar bu kadar basit. Oyuncular performanslarıyla sahada olmayı kanıtlamak zorundalar; o anda ne kadar iyi olduklarını kanıtlamak zorundalar. Yarın için kadroya seçildi, ancak yedek mi olacak yoksa maça direkt mi başlayacak henüz bir karar verilmedi. İster bir dakika ister 90 dakika fark etmez, sahada olduğu her saniye kendini bize göstermek zorunda, bu kadar basit. Ona sahip olmamız özel, fakat diğer oyuncular gibi kendini kanıtlamalı” dedi.

İki haftadır takımdan eksik kalan 24 yaşındaki Alli, Avrupa Ligi elemelerinin üçüncü turu için oynanacak olan Shkendija maçı kadrosuna dahil edildi.