Moura, “Kane kalsın isterim”

Tottenham’ın Brezilyalı hücum oyuncusu Lucas Moura, son zamanlarda adı transfer dedikodularına karışan takım arkadaşı Harry Kane hakkında konuştu.

Kane’in takımda kalmasını isteyen Moura, olası transfer dedikodularına da değindi. Moura, “Tottenham, Kane için her sene sonu teklif alıyordur, buna eminim. Onun takımda kalmasını ve gelecek sezon yine beraber sahada olmamızı istiyorum. Karar vermek zorunda olan ben değilim, ama tabii ki önümüzdeki sezon onunla oynamak istiyorum. Onunla kalmak istiyorum çünkü bizim için çok önemli ve onun gibi bir oyuncu bulmak kolay değil. Herkes onun büyük bir oyuncu olduğunu biliyor. O bizim için çok önemli, forvetimiz ve hemen hemen her maçta gol attı. Eminim Mourinho onu takımda tutmak istiyordur. Gelecek hakkında konuşmak zor, özellikle söz konusu onun gibi önemli bir isim olunca” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta oyuncularıyla karantina süreci kurallarına uymayıp antrenman yapan Mourinho hakkında da konuşan Moura; “Tabii ki Mourinho bizim formumuza önem veriyor. Futbolu seviyor, antrenmanı seviyor, bu yüzden herkesi görmek ve herkesin vücut şekline dikkat ettiğinden emin olmak istediğini düşünüyorum. Elbette, kendisi de ilgileniyor. Bence bu büyük bir problem. O da biliyor ve çok profesyonel bir adam. Mourinho, personeli ve bize eğitim seansları veren tüm profesyonelleri ile her gün eğitim merkezine gidiyor. Çevrimiçi görüşme ile herkesi her gün saat 11’de görüyor. Mourinho oturumu izliyor ve konuşuyor her gün bizimle” dedi.

Coronavirüs nedeniyle ara verilen ve henüz resmi bir karar alınamayan Premier League için ise Moura, “Dürüst olmak gerekirse bence geriye dönüş gerçekten tehlikeli. Belki virüs taşıyorum ve semptomları göstermiyorum. Maç sırasında başka bir futbolcu arkadaşıma bunu taşıyabilirim. Bu gerçekten tehlikeli. Ne yapacağımızı gerçekten bilmiyorum. Oynamak ya da oynamamak. Taraftarlarla ya da onlarsız gerçekten zor bir durum. Taraftarlar olmadan bile ödeme yapmanın güvenli olduğundan emin değilim” diye konuştu.

Leave a Comment