Monreal’in Koscielny’e inancı tam!

Nacho Monreal, sezon öncesi gerçekleştirilen ABD kampına katılmayı reddeden takım arkadaşı Laurent Koscielny’nin her şeye rağmen Arsenal’de kalabileceğine inandığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta Sky Sports kaynaklarına göre Arsenal ile sözleşmesi devam eden ve aynı zamanda takımın kaptanı olan Koscielny’nin başka bir takıma imza atmak için kulüpten serbest bırakılmayı istediği belirtilmişti. Kulüpten izin çıkmamasının ardından Fransız oyuncu takımla birlikte ABD’ye seyahat etmeyi reddetmişti ve Arsenal beklenmedik bir sıkıntıyla karşı karşıya kalmıştı.

Laurent Koscielny’nin bu tavrına karşı sert bir tutum ortaya koyan Kuzey Londra temsilcisi oyunu için ceza süreci başlattı. Konu hakkında düşüncelerini belirten Monreal, “Laurent’e saygı duyuyoruz. Uzun zamandır Arsenal forması giyiyor ve o bizim kaptanımız. Görmek istediğim tek şey bu sorunu ortadan kaldırmaları ve kaldıracaklarını umuyorum. Hala Arsenal’de devam edebilir mi? Evet, neden olmasın, o yıllarını bu kulübe adadı. Benim bir yıl daha kontratım var ve burada olmaktan dolayı mutluyum. Ben Arsenal’e aitim. Takımın büyüklüğü hakkında şüphem yok fakat bu yaz önemli isimleri kaybettik. Aaron Ramsey, Wellbeck, emekli olan Cech gibi birçok oyuncumuz buradan ayrıldı. Kulüp yüzde yüz verimlilik sağlayabilecek oyuncular arıyor” dedi.

Leave a Comment