Mkhitaryan ile yollar ayrıldı!

Henrikh Mkhitaryan, Arsenal ile olan sözleşmesini karşılıklı rıza ile feshettikten sonra Roma ile kalıcı bir anlaşma imzaladı.

31 yaşındaki Ermeni oyuncu, geçtiğimiz sezonu İtalyan temsilcisinde kiralık olarak geçirdi ve takımı adına 22 Serie A maçına çıkarken dokuz gol kaydetti. Roma geçtiğimiz sezonu beşinci olarak tamamladı.

Arsenal ile olan mevcut sözleşmesi 2021 yazında tamamlanacak olan Henrikh Mkhitaryan, anlaşarak kulüp ile yollarını ayırdı. Mkhitaryan, 2018 yılında Alexis Sanchez’in Manchester United’a transferinde takas olarak Arsenal’e katıldı. Kuzey Londra temsilcisine katıldığı günden itibaren bekleneni karşılayamayan Ermeni oyuncu, geçtiğimiz sezon kiralık olarak Roma’ya gönderildi. Arsenal kulübü ayrılığın ardından yaptığı açıklamada; “Arsenal’deki herkes kulübe yaptığı katkı için Micki’ye teşekkür ediyor ve Roma ile geleceği için en iyisini diliyor” ifadelerini kullandı.

Arsenal kariyerinde 59 maça çıkan Mkhitaryan sadece 9 dokuz gol atma başarısı gösterdi. Roma, transfer döneminin başında Chelsea’den transfer ettiği Pedro’nun ardından Ermeni oyuncunun kalıcı transferiyle bu yaz Premier Lig’den iki kanat oyuncusu almış oldu.