Mitrovic: Fulham’da bir mucize yaratalım

Aleksandar Mitrovic, Craven Cottage’da karşılaşacakları Manchester United maçıyla birlikte bir mucizeye imza atarak Fulham’ı Premier Lig’de tutmanın mümkün olabileceğini söyledi. Bu büyük mucizeye yardım etmek istediğini belirten Mitrovic için Skysports, Claudio Ranieri’nin takım sayfasında ilk isim olacağını belirtti.

Fulham 25 hafta sonunda 17 puan ile 19’uncu sırada yer alıyor. Düşme potasının üstünde yer alan Burnley ise 24 puan ile 17’inci sırada bulunuyor. Ranieri’nin takımın başıma geçmesiyle lige tutunma şansını arttırdığını düşünen Fulham’da ise işler hala doğru noktada ilerlemiyor.

Fulham’ın lider golcüsü Mitrovic kişisel verilerin gereksiz olduğunu ve önemli olan tek şeyin takımın durumu olduğunu belirtmekte ısrar etti. Mitrovic yaptığı açıklamalarda olasılıkları yenerek zoru başarmak istediklerine vurgu yaptı. Mitroviç, Sky Sports ile yaptığı özel bir röportajda, “Tabii ki, her gün Ranieri “En iyisi bu mu? Daha fazlasını yapabilirsin, daha fazla gol atabilirsin” diyerek beni zorlamaya çalışıyor. Tabii ki, 20 gol atarsam mutlu olurum. Ama 10 golde kalırsam ve takımım Premier Lig’de kalırsa daha da mutlu olurum” ifadelerini kullandı.

24 yaşındaki Sırp golcü 25 haftası tamamlanan Premier Lig’de takımına 10 gol ve 2 asist ile katkı sağladı. Tüm istatistikleri bir kenara atan ve olası transfer görüşmelerinden de bahseden Mitrovic, tek düşüncesinin takımın yararı olduğunu belirtti. Sırp oyuncu, “Elbette, iyi oynarsan, her zaman seninle ilgilenen büyük takımlar olur, hepsini göreceğiz. Ama başıma gelebilecek en güzel şey bizim ligde kalmamız olacak, sonra ne olacağını göreceğiz. Fulham’ı ligde tutmak benim için gerçek bir mucize olur. Bunu başarabilirsek kendimle gurur duyarım” dedi.