Mings davet bekliyor!

Aston Villa patronu Dean Smith, Tyrone Mings’in yakın zamanda İngiltere Milli Takımı’ndan teklif alacağını düşündüğünü belirtti.

Sezon öncesi kendisine ödenen bonservis bedeli nedeniyle eleştirilen Tyrone Mings geçtiğimiz hafta oynanan Tottenham maçında takımının en iyisi olarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Bournemouth’tan bu yaz 22,5 milyon euro karşılığında Aston Villa’ya katılan Mings, Premier Lig’in ikinci haftasında eski takımı ile karşı karşıya gelmeye hazırlanıyor. Aston Villa takımının menajeri Dean Smith oyuncunun kendisini eski takımına karşı kanıtlamasının herhangi bir gereği olmadığını savundu.

Milli takımdan çağrı almasını beklediği oyuncusu hakkında konuşan Smith, “Artık o düzenli forma şansı bulacak bir oyuncu. Topla neler yaptığını görüyorsunuz. Atletik, hızlı, hava toplarında çok iyi. Ülkede çok fazla sol ayaklı savunma oyuncusu olduğunu sanmıyorum. Bence kendisi muazzam bir yetenek, ne kadar çok maça çıkarsa o kadar dikkatleri üzerine çekecek. Zaten kendisini ispatlamış biri, Bournemouth ile büyük maçlara çıktı. Tyrone’un oradan ayrılma nedeni daha çok forma şansı bulmaktı. Oynaması gerektiğini biliyordu. Eddie Howe’un onu kaybetmek istemediğini çok iyi biliyorum” dedi.

Leave a Comment