Michael Keane’den beş yıllık imza!

Everton, savunma oyuncusu Michael Keane’nin beş yıllık yeni sözleşmeye imza attığını duyurdu. İngiliz savunma oyuncusu atılan imzaların arından Carlo Ancelotti ile çalışmanın harika olduğunu vurguladı.

27 yaşındaki oyuncu, kendisini 2025 yazına dek Everton’da tutacak olan sözleşmeyi imzaladı. Yeni sözleşmenin imzalanmasının ardından kameraların karşısına geçen savunma oyuncusu, takımında mutlu olduğunu ve Ancelotti ile çalışmanın bir ayrıcalık yarattığını söyledi. Keane, “Everton’da geçirdiğim üç yılımı gerçekten sevdim ve geleceğin neler getireceğini görmek için sabırsızlanıyorum. Yönetici ve tüm personeliyle birlikte her gün eğitim sahasında yeni bir şeyler öğreniyorum. Ancelotti, şu ana kadar çalıştığım en iyi hocalardan biri. Onunla çalışma şansı yakaladığım için kesinlikle iyi hissediyorum. Bu konuda şanslı olduğumu düşünüyorum. Şu an olduğum seviyede kalmaktan mutlu değilim. Kendimi geliştirmek ve öğrenmeye devam etmek istiyorum. En iyi yıllarım kesinlikle önümde. Sahada sonuçlar üretmeye başlamamızın zamanı geldi. Ligi geçen yıl yaptığımızdan daha yukarıda bitirip Avrupa’ya gitmek istiyoruz” diye konuştu.

Sözleşmesinin tamamlanmasına iki yıl kalmış olmasına rağmen yeni kontrata imza atan Michael Keane, 2017 yılında Burnley’den 25 milyon sterlin karşılığında takıma katılmıştı. Everton için 94 Premier League maçına çıkan Keane, 3 gol kaydetti.