Mesut ve Kolasinac forma bekliyor!

Arsenal patronu Unai Emery, Mesut Özil ve Sead Kolasinac’ın Burnley maçı öncesi zihinsel olarak yüzde yüz hazır olduklarını söyledi. Premier Lig’in ikinci haftasında Arsenal sahasında Burnley ile karşı karşıya gelecek.

Mesut Özil ve eşinin bulunduğu arabaya gerçekleştirilen saldırıda takım arkadaşının yardımına Sead Kolasinac yetişmişti ve olay hiçbir problem yaşanmadan sona ermişti. Geçtiğimiz hafta oynanan Newcastle United maçı kadrosuna güvenlik nedeniyle alınmayan iki oyuncunun bu hafta sahalara dönmesi bekleniyor.

Konu hakkında görüşlerini belirten İspanyol teknik adam, “Yüzde yüz hazır olduklarını ve odak noktalarının bizler olduğunu biliyoruz. Mesut herhangi bir problem olmadan bizimle birlikte çalıştı. İkisi de bizim için iyi bir seçenek. Pozitif olmaya çalışıyorum ve onlara yardımcı olmak istiyorum. Cumartesi günü bizimle birlikte olacaklar, seçeneklere göre onları değerlendirebilirim. Geri dönmelerine sevindim. Öncelikle onlar birer birey sonra oyuncu. Onlarla birlikte çalışmalarımızı sürdürdük. Güvenlik problemlerinden ziyada antrenman ve maç programlarına odaklanmaları için çaba gösteriyorum. Onların hazır olmasından dolayı mutluyum” diye konuştu.

Leave a Comment