Mertesacker, “Özil’in odak noktası değişmiş olabilir”

Eski Arsenal kaptanı Per Mertesacker, eski takım arkadaşı Mesut Özil’in odak noktasının değişmiş olabileceğini ve bundan dolayı futboldan uzaklaşma sürecine girdiğini belirtti.

Arsenal altyapısında antrenör olarak aktif görevini sürdüren eski Arsenal kaptanı Per Mertesacker; Arsenal, Werder Bremen ve Almanya formalarını beraber giydiği eski takım arkadaşı Mesut Özil hakkında düşüncelerini dile getirdi. Konuk olduğu podcast programında Mesut Özil hakkındaki görüşlerini açık bir şekilde dile getiren Mertesacker, eski takım arkadaşının futbola karşı bakış açısının değişmiş olabileceğini vurguladı. Mertesacker, “Evlendi, bir ailesi var, belki hayata ve futbola karşı odağı değişti. Yine de futbol oynamaktan hala mutlu ve umutlu. Üç farklı takım formasını beraber giydiğim tek oyuncu o. Arsenal, Werder Bremen ve Almanya. Onun iyi şekilde olması benim için önemli. Bu yüzden, şu anda gerçekten forma giyemediği bir durumda olduğu için çok üzgünüm. Hala sahada olmak istiyor fakat önceliklerinin değişmiş olma ihtimali çok yüksek” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz sezonun “Project Restart” adıyla tekrar başlamasından itibaren Arsenal formasından her geçen gün kopan Mesut Özil, 2020/21 sezonunda da henüz forma giyemedi. Geçtiğimiz hafta Mikel Arteta tarafından Avrupa Ligi kadrosunda da çıkarılan yetenekli ismin, sezon sonunda Londra temsilcisinden ayrılması bekleniyor. Arsenal kadrosunun en yüksek maaş alan oyuncusu konumunda olan Türk asıllı Alman futbolcu için Arteta, verdiği kararlara rağmen açık kapı bırakmaya devam ediyor.