Merson’a göre kaptan David Luiz olmalı

Eski Arsenalli futbolcu Paul Merson, henüz takım kaptanının seçilmemiş olmasından dolayı kaptanlık adayını David Luiz olarak açıkladı.

Arsenal’de kimin kaptan olacağı merak edilirken İspanyol teknik adamın, Carabao Kupası eleme maçının ardından kesin bir karar vermesi bekleniyor.

Sezonun başlamasından itibaren kaptanlık bandını taşıyan Granit Xhaka’nın performansından dolayı eleştirilere maruz kalması kaptanlık için farklı isimleri ortaya atıyor. Paul Merson, yaşanan bu sürecin ardından kaptanlık için en uygun ismin David Luiz olduğunu söyledi. Merson, “Benim için endişe veren durum yöneticelerden beş tane kaptan seçileceğini duydum. Çünkü en iyi takımın ne olduğu hakkında herhangi bir ipucu yok. İyi takımlar neredeyse her hafta aynı takımla sahaya çıkar. Arsenal’de her hafta kimin sahada yer alacağını bilmiyorsun. David Luiz kaptan olmalı. O her zaman sahada olacak biri. Bir hafta kötü, bir hafta iyi oynayabilir fakat her zaman sahada olacak. Her hafta oynayacak biri kaptan olmalı. Aubameyang her hafta oynayacaksa o olmalı” dedi.

Leave a Comment