Merson, “Partey ile Özil birlikte harika olabilirdi”

Eski Arsenal oyuncusu olan, şu an ise Sky Sports yorumculuğu yapan Paul Merson, Thomas Partey transferinin geçtiğimiz yazın en başarılı imzası olduğuna dikkat çekti. Person ayrıca Thomas Partey ile Mesut Özil’in birlikte oynatılmasının neden düşünülmediğini sorguladı.

Transferin son gününde Atletico Madrid’den 45 milyon sterlin karşılığında Kuzey Londra’nın yolunu tutan Thomas Partey için her geçen gün gündem yaratan övgüler bitmek bilmiyor. Hafta sonu alınan Old Trafford zaferinin ardından eski Arsenal oyuncusu Paul Merson da Ganalı oyuncu hakkındaki düşüncelerinin kesinleştiğini belirtti.

“ARSENAL’İN ONU TRANSFER ETTİĞİNE İNANAMIYORUM!”

Gösterdiği performansla taraftarların gönlünde yer kazanan yeni transferden Paul Merson, geçtiğimiz yazın en önemli imzası olarak bahsetti. Merson, “İyi bir deplasman performansıydı, harika değildi ve kendimi kaptırıp aman tanrım bu bir dönüm noktası diyemem. O gün korkunç derecede fakir bir Manchester United takımını yendiler. İyi bir iş yaptılar, son beş veya altı yılda bu maçları kaybettiklerini gördük. Bence Partey çok büyük, çok büyük bir fark. Demek istediğim, inanılmaz bir imza. Yazın yapılan transfer hakkında konuştuğunuzda o bir numara olmalı. Arsenal’in onu yakaladığına inanamıyorum. Bunu korkunç bir şekilde kastetmiyorum, hepsi bunun için haykırıyorlar. Manchester United çok ağırdı. Fred, McTominay, Matic vardı ama Partey’i yoktu. Manchester City de, Fernandinho sonlara doğru geliyor, Rodri gerçekten bekleneni veremedi. Vay canına diyorsun, bu adamı nasıl görmediler?” dedi.

Sözlerine Partey’in Atletico Madrid geçmişinden beslenerek devam eden Merson, “Orta saha oyuncularına bakarken disiplin istiyorsanız, Atletico Madrid’den daha iyi bir disiplin yeri yoktur. Son derece disiplinli bir şekilde oynarlar. Uzaklaşıp dükkanı kapatabilirler, başka bir zaman gidip takımlara saldırabilirler. O bunun büyük bir parçası. Arsenal için adil bir oyun, şimdi gidip daha çok tekme atmalarını ummalısınız. Şanssızdılar, muhtemelen Leicester’a yenilmemelilerdi, Manchester City maçında birkaç şansları varken gol atmaları gerekiyordu; benim için ligden bir milyon mil uzakta değiller ama artık başlamaları gerekiyor. Önümüzdeki hafta Aston Villa’ya karşı yenilmenin bir anlamı yok. Arka arkaya gitmelisin. Arsenal’in yedi, sekiz maçlık bir seri yaptığını görebilir miyim? Hayır, göremem ama dört veya beş galibiyeti bir araya getirmeye başlamalılar. Bunu yapabililerse acaba diye düşünmeye başlayabiliriz” diye belirtti.

“PARTEY VE ÖZİL BERABER OYNAMALI!”

Partey’e sunduğu övgüleri dile getiren Paul Merson, Arsenal orta sahasının yeni düzeninde ise Mesut Özil’in forma şansı bulması gerektiğine inandığını belirtti. Premier League ve Avrupa Ligi kadrolarından çıkarılan Mesut Özil’in devre arasına kadar Carabao Cup mücadelelerinde forma giymesini umduğunu belirten Merson; Thomas Partey ve Mesut Özil ikilisinin beraber harika işler yapabileceğini vurguladı. Mesut Özil’in arkasında oynayabilecek sağlam futbolcuların artık mevcut olduğunu belirten Merson, “Partey’in artık Özil için bir sahne yarattığını düşünüyorum. Chelsea’nin Burnley’e karşı nasıl oynadığını izledim; dörtlü savunmayla oynadılar ve arkadaki dörtlünün önünde N’Golo Kante vardı. Burnley’i parçalara ayırdılar ve bunu Burnley’e yapabilen çok takım görmedim. Onlar gibi oynayabilecek bir kadroya sahipsin ve bunu itemezsin. Arsenal’in orta sahası artık dirileşti ve kaliteli ayaklara sahip. Mesut Özil’in yarattığı açıkları kapatabilecek oyuncular var. Ligin en yaratıcı oyuncularından birinin kenarda olması üzücü. Kesinlikle ikisinin birlikte önemli işler yapabileceğini düşünüyorum. Partey gibi topu incelikle alabilecek ve arkada güven verebilecek bir oyuncun varken Mesut Özil’i kesinlikle düşünmelisin. Bence beraber oynasaydılar Mesut Özil için alan açacaktı ve Özil aradığı boşluğu bularak her zaman yaptığı işi en iyi şekilde yapabilecekti. Devre arasına kadar onları Carabao Cup’da izlemek güzel olur, belki ligin ikinci yarısında bunları dikkate alırlar” diye konuştu.