Merson, “Ole’nin bileti bu hafta sonu kesilebilir”

Sky Sports’un futbol uzmanı eski futbolcu Paul Merson, hafta sonu oynanacak olan Manchester derbisinin Ole Gunnar Solskjaer’in kariyeri için çok önemli olduğunu belirtti.

Manchester derbisinin Manchester United’ın oyun tarzına uygun olabileceğini belirten Merson, alınacak mağlubiyetin Ole Gunnar Solskjaer’in biletini kesebileceğini söyledi. Sky Sports ekranlarında oynanacak maç hakkındaki düşüncelerini dile getiren Merson, Manchester United’ın teknik adam değişikliği için doğru anı yakalamış olabileceğini iddia etti.

“UNITED HALA BÜYÜK BİR TAKIM MI?”

Ole Gunnar Solskjaer’in ayrılış hikayesini başlatan maçın bu hafta oynanacağını belirten Merson, “Benim için bu büyük bir futbol maçı. Bunu başaramazsa, bunun olabileceğini söyleyebilirim. Ole için artık her şeyin iyi ya da kötü olduğunu düşünüyorum. Yani, Manchester United’ın farklı bir planı olmadığı ve bu kulüp hakkında herkesten farklı düşünmediği sürece. Manchester United başka birini ister mi? Bu durumdan rahatsızlar mı? Gösteriyi yönetiyorlar, baskı yok, hoşlarına gidiyor mu? Manchester United‘ı yönetenler, futbolun en büyük kulübü olduklarını düşünüyorlar mı? Benim gibi mi düşünüyorlar yoksa, artık o takım olmadığını mı düşünüyorlar? Real Madrid Şampiyonlar Ligi’nin son 16’sına girememiş olsaydı Zinedine Zidane bugün bir işte olur muydu? Kesinlikle hayır. Dünyanın en büyük kulübü oldukları fikrinden vazgeçerler ve bu kararı verirlerdi. Manchester United’ı yönetenlerin bulundukları yerde mutlu olup olmadıklarını bilmek isterim. Yönetim kurulundan dünyanın en büyük takımı olduklarına inandıkları hissine kapılmıyorum” dedi.

Manchester derbisi hakkındaki düşüncelerini belirterek sözlerine devam eden Merson, “Eğer United’a bu hafta sonu kiminle oynamak istersin diye sorsaydın kesinlikle Manchester City cevabını alırdın. Bu şans hem takım için hem onun için çok önemli. Bazı şeyleri değiştirme fırsatı sunabilir fakat bazı gerçekleri de ortaya çıkarabilir. Oyun tamamen City’nin etrafında olacak, top onlarda olacak ve onlar şekil verecek; fakat United kontrataklarla istediği şeyi elde edebilir. Bunu çok iyi yapıyorlar. Bunu yapacaklar. City, Arsenal gibi geri çekilecek mi? Kesinlikle, hayır. Onlar saldıracak ve United doğru anları kovalayacak. Arsenal‘in yaptığı şeyi Manchester City‘den bekleyemezsin, farklı senaryolar. United, Arsenal oyunu oynayacak ve topun arkasına geçecek. 10 kişi bekleyecekler ve kontraları kovalayacaklar” dedi.

“BULUNDUKLARI KONUMU SEVMİŞ OLMALILAR”

Solskjaer’in durumuna ayrı bir parantez daha açan Merson, “United menajeri West Ham maçından sonra bunun büyük bir galibiyet olduğunu söyledi. İnanılmaz! Manchester United; Sheffield, Fulham, Aston Villa’nın gerisinde kalmaz, bu takımların galibiyetlerinden övünmez. Manchester United patronuysanız bu cümleleri nasıl söylersiniz? Bulundukları konumu çok sevmiş olmalılar, yoksa böyle şeyler duyamazsınız. Southampton, PSG, Liepzig bu maçları kaybetmeden konuşsaydın, haklısın diyebilirdim. West Ham maçının ilk yarısında berbattılar. Farkında olmalı. Manchester United 90 dakikayı bir araya getiremez ve bence yakında Tottenham’a karşı olduğu gibi kötü bir şekilde yenilecekler. Bazı şeyleri değiştirecek maç bu olabilir. Real Madrid örneğinde olduğu gibi büyük takımlar gereken kararları almak zorunda” diye konuştu.