Meksikalı golcü Raul Jimenez taburcu oldu!

Arsenal karşılaşmasında David Luiz ile girdiği hava topu mücadelesinde başına aldığı darbe sonucu kafatası kırılan Raul Jimenez’in durumu hakkında Wolves‘tan güncelleme geldi.

Wolves kulübünden yapılan açıklamada, Arsenal karşılaşmasında aldığı darbe sonucu tehlikeli anlar yaşayan Meksikalı oyuncunun, ameliyatının başarılı bir sonuç gösterdiği ve oyuncunun taburcu olarak tedavisine evinde devam edileceği belirtildi. Raul Jimenez, yaklaşık 10 gün önce oynanan maçtan bugüne kulüp doktoru Matt Perry’nin kontrolünde hastanede kalıyordu.

Oyuncusunun sağlık durumu hakkında konuşan Nuno Espirito Santo, yaşanılan üzücü sakatlığın kendinisi korkuttuğunu da tekrarladı. Nuno Santo, “Çok ciddiydi ve herkes korktu, herkes endişeliydi. Günler geçtikçe ve ona iyi bakıldığını bilerek normal bir duruma dönebildik. Bunlar gerçek fakat olmaması için çaba gösteriyoruz. Böyle anlar için daha önemli kararlar gerekli” dedi.

Son dönemlerde İngiltere’de yoğun bir şekilde araştırılan ve gündem olmaya devam eden hava topu ve kafa müdahalelerinin yarattığı sonuçlara dikkat çeken Nuno Santo, bu tür araştırmaların artması için destek olduğunu ve projeye olan ortak inancın oy birliği ile gerçekleşmesi gerektiğini söyledi. Nuno Santo, “Mantıklı olduğunu düşünüyorum ve konuşmalar olduğunu biliyorum. Dr. Matt Perry ile günlük olarak konuşuyorum ve doğal olarak bir şeyler olacak. Oyuna dahil olan herkesin – oyuncular, menajerler, hakemler ve taraftarlar sarsıntının sonuçları hakkında kararların değiştirilmesini desteklediğinden şüphem yok. Hiç şüphem yok. Bence oyuna dahil olan herkes beyin sarsıntısının yarattığı hasarlardan dolayı kararların değiştirilmesini destekliyor çünkü bu ciddi bir şey” dedi.

2017’de kafa travması nedeniyle emekli olmak zorunda kalan eski Tottenham oyuncusu Ryan Mason da futbolda mevcut sarsıntı protokollerinin yetersiz olduğunu ve acil bir incelemeye ihtiyaç duyduğunu tekrarladı.

Kaynak: https://www.wolves.co.uk